Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın yarısı mutsuz

Giriş Tarihi: 15.4.2014

TÜİK, Antalya'da yaptığı araştırmada, kentte yaşayanların yüzde 50.2'sinin mutsuz olduğunu açıkladı. Mutluluk oranı Isparta'da yüzde 70.4, Burdur'da yüzde 56.8 çıktı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) il düzeyinde yaptığı 'Yaşam Memnuniyeti Araştırması'na göre, Antalya'da mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı yüzde 49.8 olarak belirlendi. Araştırma kapsamında, Türkiye genelinde 125 bin 720 haneye gidilerek, 18 ve daha yukarı yaştaki 196 bin 203 birey ile yüz yüze görüşme yapıldığı açıklandı.

EN MUTLU İL SİNOP

Araştırmaya göre, mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranının en yüksek olduğu il, yüzde 77.7 ile Sinop oldu. Antalya'da mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı yüzde 49.8 olarak belirlendi. Isparta'da mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı yüzde 70.4 olurken, Burdur'da mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı yüzde 56.8 çıktı. Araştırmaya göre, evli bireylerin, evli olmayanlara göre daha mutlu olduğu görüldü. Türkiye genelinde evli bireylerin yüzde 61.3'ü ve evli olmayanların yüzde 53.6'sı mutlu olduğunu beyan etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın yarısı mutsuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN