Isparta'da 'Tele Tıp' devri başladı

Giriş Tarihi: 15.4.2014
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Aydın, ilçelerdeki doktorların mamografi ve tomografi görüntülerini ihtiyaç duyduğu takdirde bilgisayar ortamında Isparta Devlet Hastanesi'ndeki radyologla canlı görüşebileceği bir sistemi hayata geçirmeye hazırlandıklarını açıkladı.

UZUN VADEDE İSTENEN SİSTEM
Tele Tıp sistemi sayesinde bir pratisyen ya da doktorun takıldığı, tereddüt ettiği bir filmi evindeki uzman bir arkadaşla istişare edebilmesini sağlamak istediklerini ifade eden Aydın, "Bunu bu yıl sağlayabilir miyiz, onda birazcık tereddüdümüz var. Ama uzun vadede oturtmak istediğimiz uygulama bu'' diye konuştu.

DOKTORLARA TABLET
Öte yandan doktorlara tablet vermek istediklerini açıklayan Aydın, "Bu sayede hastaların başına bir barkod koyacağız. Doktor arkadaş tablet bilgisayarı ile bu barkodu okutacak ve tüm verileri tablette görecek. Poliklinikte doktor order verecek, direkt buradan verebilecek. Ya da evinden order verecek, tablet bilgisayar üzerinden verebilecek. Biz her şeyin dijital ortamda yapılmasını istiyoruz. Kağıtlardan uzaklaşmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

HER ŞEY DİJİTAL

Diğer taraftan EBYS adı verilen ve elektronik veri olarak bilinen bir sisteme geçmek istediklerini ve araştırdıklarını ifade eden Aydın, "Bir evrakı hastaneleri göndereceksiniz büyük sıkıntılar yaşıyorsunuz. Bir kaşe kayboluyor tüm ülkeye duyurmak zorundayız. Her şeyi dijital ortamda saklayacağız artık'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'da 'Tele Tıp' devri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN