CHP'de kavga çıktı

CHP Kepez İlçe Başkanı Halil Bahar, düzenlediği basın toplantısında Yönetim Kurulu Üyesi Selami'nin beklenmeyen tepkisi ile karşılaştı. Selami, ilçe yönetimini uyarıp istifaya davet etti

Giriş Tarihi: 16.4.2014
CHP'nin yerel seçimlerde hüsrana uğramasını kabullenemeyen partililer seslerini giderek yükseltmeye başladı. Kepez Erdal Öner Spor Salonu'nun isminin değiştirilmesine tepki göstermek için bir basın toplantısı düzenleyen CHP Kepez İlçe Başkanı Halil Bahar, toplantı sırasında hiç beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Disipline sevk edilen Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Selami toplantı sırasında söz alarak ilçe yönetimini istifaya davet etti. Selami'nin bu beklenmeyen çıkışı karşısında yöneticiler ile Selami arasında sözlü münakaşa yaşandı. Partililer Selami'yi güçlükle parti binasının dışına çıkardı.

HEPİMİZ HATALIYIZ

CHP'nin Kepez'de büyük bir hüsrana uğradığını ve bu başarısızlıktan ilçe yönetiminin sorumlu olduğunu belirten Selami, İlçe Başkanı Halil Bahar ve tüm Yönetim Kurulu'nun istifa etmesi gerektiğini söyledi. Selami, "Burada ben de hatalıyım, sen de hatalısın yönetimde bulunan 16 kişi de hatalı. Bu hataları gözden geçirmeden CHP'yi iktidara taşıyamayız. Partililer Erdal Öner'i protesto ettiğinde buradan bir kişi 'Neden böyle bir şey yapıyorsunuz' diyerek müdahil olmadı. Bunları siz teşvik ettiniz" dedi.

YALANCI VE TERBİYESİZ

Selami'nin sözlerine sinirlenen Halil Bahar, "Yalancı, terbiyesiz çık dışarı" diyerek parti binasından kovdu. Yöneticiler ile kısa süreli münakaşa yaşayan Selami, partililer tarafından ilçe başkanlığından uzaklaştırıldı. Basın toplantısının sobete edildiğini belirten Halil Bahar, Mehmet Ali Selami'nin tutarsız davranışları yüzünden seçimlerden önce disipline sevk edildiğini ve uzun zamandır partiye uğramadığını söyledi. Bahar, "Öner'in aday gösterilmesinde benim bir payım yoktur. Genel Merkez takdiridir. Ben adayımıza her türlü desteği verdim. Biz görevimizi yaptık. Ama arkadaş disipline sevk edildiği için bazı sıkıntıları var. Onun için böyle yapıyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de kavga çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN