Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP yerel seçimlere hazırlıksız yakalandı

CHP Antalya il örgütünün, partinin kurduğu takip sistemine, 5 bin 288 sandıktan sadece 2 bin 808'inin sonuçlarını girebildiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 17.4.2014
Seçim sonuçlarının netleşmesiyle birlikte CHP'nin seçimlere hazırlıksız yakalandığı ortaya çıktı. CHP örgütleri, Türkiye genelinde toplam 194 bin 704 sandıktan 78 bin 312 sandık sonucunu genel merkez tarafından oluşturulan sisteme girebildi. Bu nedenle, girilen sandık sonuç tutanağı oranı yüzde 50'nin altına düşerek, yüzde 40.22'de kaldı.

SADECE YÜZDE 53

CHP Antalya'da da sandığa sahip çıkma konusunda tam anlamıyla sınıfta kaldı. CHP İl Başkanı Devrim Kök ve Büyükşehir eski Başkanı Mustafa Akaydın'ın çalışmalarının sandığa çıkma konusunda başarısız olduğu ortaya çıktı. CHP Antalya il ve ilçe örgütlerinin sandık başı görevlilerinin 30 Mart günü Antalya genelinde bulunan 5 bin 288 sandıktan sadece 2 bin 808'inin sonuçlarını sisteme girebildiği açıklandı. CHP örgütünün, bu rakamlarla Antalya'daki sandıkların sadece yüzde 53.10'luk bir kısmına sahip çıkabildiği anlaşıldı.

İKİ SANDIKTAN BİRİ
Bu sonuçlara göre seçim gecesi Seçim Koordinasyon Merkezi ve ilçe binasında toplanan kalabalığı defalarca sandık başına gönderen Devrim Kök'ün çabasının boşa çıktığı görüldü. Diğer taraftan her seferinde sandık çağrısı yapan il başkanı ve yöneticilerinin yeterli sayıda sandık görevlisi temin etmediği, sandık görevlilerinin de sandık başında yetersiz kaldığı ortaya çıktı. Her iki sandıktan sadece birinin sonuçlarını sisteme girmeyi başaran CHP örgütü, bu performansı ile seçimlere hazırlıksız yakalandığını göstermiş oldu.

BURDUR-ISPARTA

CHP Isparta ve Burdur örgütleri ise daha vahim sonuçlarla karşı karşıya kaldı. CHP Burdur örgütü 742 sandıktan sadece 345'inin sonuçlarını sisteme girerek yüzde 46.50, Isparta örgütü ise bin 118 sandıktan yalnızca 413'ünün sonuçlarını sisteme girerek yüzde 36.94'lük bir oran elde etti
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP yerel seçimlere hazırlıksız yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN