Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO için yönetime 4 proje

Giriş Tarihi: 17.4.2014
EXPO 2016 Antalya 6. Olağan Konsey Toplantısı Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Sebahattin Öztürk başkanlığında yapıldı. Toplantıya, konsey üyesi belediye başkanları, kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Toplantıda ilk olarak EXPO 2016 Antalya alanında yapılan çalışmalar, tanıtım faaliyetleri ve bütçesi hakkında bilgi verildi.

HEDİYELİK ÇALIŞMASI

Toplantıda, EXPO 2016 Antalya Konseyi'nin alt çalışma grupları, hazırladıkları projelerle Konsey üyelerine bilgi verdi. Uluslararası İlişkiler Çalışma Gurubu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Kelebek Serası, Antalya Çiçek Festivali, Yeşil Şehir Konferansı, Çiçek Açan Şehirler olmak üzere 4 proje sundu. Yapılan oylamada, 4 projenin hayata geçirilmesi için Yönetim Kurulu'na götürülmesine karar verildi. Kreatif Çalışma Grubu Başkanı Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Bahadır Kerimoğlu yaptığı sunumda, Çocuk Gözüyle EXPO 2016 Antalya Tema Yazılımı çalışması yapıldığını, burada elde edilen resimlerin, EXPO alanının şekillenmesinde ve hediyelik eşyaya dönüştürüleceğini söyledi.

1 MİLYAR LİRA

Toplantının sonunda bir açıklama yapan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, "Bu projeleri yaparken, özellikle alt kademe belediyelerin büyük desteğini bekliyoruz. Şehirle ilgili projelerin belediyeler marifetiyle yapılması daha uygun olacağı kanısındayız. Ancak EXPO 2016 Antalya Ajansı da bu çalışmaların içinde olacaktır" dedi. Vali Öztürk, "2013 yılında yapılan yatırım 54 milyon dolayında, 2014 yılı yatırımı 400 milyon lira dolayında. 2015 ve 2016 yılları da düşünüldüğü zaman 1 milyar lira dolayında bir yatırım yapılacak gibi görülüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO için yönetime 4 proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN