ABT Mehmet Özgür'e emanet

Giriş Tarihi: 18.4.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki yer değişiklikleri büyük bir hızla devam ediyor. Akaydın döneminde Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) Genel Sanat Yönetmeni görevini sürdüren Müfit Kayacan görevinden istifa etti. Kayacan'ın yerine, televizyon ekranlarından da tanınan başarılı oyuncu Mehmet Özgür geldi.

BAZI OYUNLAR KALKTI

Uzun bir aradan sonra ilk kez seçimle göreve gelen Özgür, tek aday olarak girdiği seçimde 30 oyun tamamını alarak ABT'nin yeni Genel Sanat Yönetmeni oldu. ABT'nin sahnelediği oyunlarda bazı zorunlu değişikliklerin olacağına ve geçen dönem sergilenen Azizname ve Aşk Grevi gibi oyunların yeni dönemde sahnelenemeyeceğine dikkat çeken Özgür, "Bu oyunların başrol oyuncusu Sayın Müfit Kayacan'dı. Kendisi istifa edince bir kadro boşluğu oluştu" dedi.

POLİTİK TİYATRO YOK

Kayacan'ın kendi isteği ile görevinden istifa ettiğini aktaran Özgür, "Artık tiyatroda siyaset olmayacak. Tiyatro tiyatro gibi olmalı. Bir ideolojiyi savunmak doğru değil. Bir tarafın yanlışını görüp diğer tarafınkini görmezseniz bu doğru olmaz" şeklinde konuştu. Özgür, ABT'nin yeni dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Türel ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İlyas Çopur'un da desteği ile birçok sosyal sorumluluk projesine imza atacağını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABT Mehmet Özgür'e emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN