Kum imparatorlar

Giriş Tarihi: 18.4.2014

Bu yıl 'İmparatorluklar-2' temasıyla 8'inci kez açılacak Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali'nde 12 ülkeden 25 sanatçı, eserlerin yapımına başladı

Antalya'da bu yıl 'İmparatorluklar- 2' temasıyla 8'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali için eserlerin yapımına başlandı. Kum heykelleri 12 ülkeden gelen 25 sanatçı gerçekleştiriyor. Festival Direktörü Cem Karaca, Antalya Lara Beach'te düzenledikleri festivalin dünyanın en büyük kum heykel festivallerinden biri olduğunu söyledi. 25 heykeltraşın 3 hafta sürecek çalışma ile 100'den fazla kum heykel yapacaklarını bildiren Karaca, "Bu yılki temamız İmparatorluklar- 2 olarak belirlendi. Geçen yıl yerli ve yabancı ziyaretçilerimizden büyük ilgi gören bu temayı, yer veremediğimiz imparatorlukları ele alarak bu yıl da sürdürdük" dedi.

GELECEĞİN HEYKELTRAŞLARI

Bu yıl, önceki yıllardan farklı olarak etkinlik alanında özel bir mekan oluşturduklarına işaret eden Karaca, kale şeklinde tasarlanan alanda çocuklar için bir çalışma yeri düzenleneceğini ifade ederek, "Çocuklara heykeltraş eşliğinde 45 dakikalık bir çalışma yaptırılacak. Etkinlik sonunda ilk sanat eserlerini yapan çocuklara özel bir sertifika verilecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kum imparatorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN