Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuş Cenneti'ni çöplüğe çevirdik

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Çalış Kuş Cenneti'nde, gönüllüler çevre temizliği yaptı. Temizlik sırasında 20 torba dolusu atık malzeme toplandı

Giriş Tarihi: 18.4.2014
Fethiye'deki Çalış Kuş Cenneti'nde çevre temizliği gerçekleştirildi. '38'inci Turizm Haftası' kapsamında düzenlenen temizlik etkinliğinde 12 çevreci, Foça Mahallesi'ndeki Çalış Kuş Cenneti'nin çevresinde temizlik çalışması yaptı. Naylon poşet ve eldiven dağıtılan çevreciler, deniz kıyısında bulunan pet şişe, karton kutu, naylon poşet, otomobil lastikleri ve ev atıklarını topladı. Toplanan yaklaşık 20 torba atık, daha sonra belediye çöp toplama alanına gönderildi.

PİKNİK MALZEMESİ ATIKLARI
Fethiye Turizm Danışma Ofisi sorumlusu Güler Uymaz, çevre temizliğini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile planladıklarını ancak öğrenci grubunun son anda vazgeçtiği için katılımın biraz az olduğunu anlattı. Topladıkları çöpler arasında en çok pet şişe, karton kutu, naylon poşet, otomobil lastiği, ev atığı bulunduğuna dikkati çeken Uymaz, "İnsanlar atıkları bırakmasa, herkes çöpünü yanında götürse, başka insanlar da temizlik kampanyası yapmak zorunda kalmaz" dedi.

ÇALIŞ, ARTIK DAHA TEMİZ
Çevreciler, yaptıkları temizlikle Çalış Kuş Cenneti'ni, çöplüğü andıran görüntüsünden kurtardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuş Cenneti'ni çöplüğe çevirdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN