Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya'ya hizmet hiç aksamayacak

Avrupa Birliği Bakanı Çavuşoğlu, yeni seçilen Alanya Belediye Başkanı Yücel'i arayıp tebrik ettiğini belirterek ilçeye verilen hizmetlerin kesinlikle aksamayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 20.4.2014
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, yoğun bir program için Antalya'ya geldi. Çavuşoğlu Antalya'da yeni seçilen belediye başkanlarını ziyaretlerin yanısıra Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri ile AK Parti Alanya Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Ütopia Clup'ta düzenlenen kahvaltıda konuşan Çavuşoğlu, Alanya'da seçimi kaybettiklerini ancak seçim çalışmalarından dolayı teşkilat üyelerine teşekkür etmek için bir araya geldiklerini söyledi. Seçimin neden kaybedildiği konusunda parti içinde gerekli değerlendirmelerin yapıldığını ifade eden Çavuşoğlu, ortada bir başarı ya da başarısızlık varsa bunun nedenlerinin mutlaka tespit edilmesi gerektiğini, aksi takdirde geleceğe doğru yön verilemeyeceğini belirtti. Hatalardan ders çıkarılması gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, "Varsa eksikliklerimiz, gurur yapmadan düzeltmeliyiz. Bu dava bir seçimlik dava değildir, bu davanın geçmişi, Osmanlı'ya, atalarımıza dayanır" diye konuştu.

10 BELEDİYE AK KADROLARDA

30 Mart seçimlerinde Antalya'da büyük başarı elde ettiklerini anlatan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve 10 ilçenin AK Partili kadrolara geçtiğini ifade etti. Uzun süre farklı partilerde olan ilçelerin de bugün AK Parti belediyeciliğiyle tanıştığını belirten Çavuşoğlu, Alanya'da ise istenen sonuçla karşılaşılmadığını ancak ilçenin hizmetten mahrum bırakılmayacağını bildirdi. Seçimi kazanan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i arayarak tebrik ettiğini anlatan Çavuşoğlu, demokrasiye, vatandaşın tercihine her zaman saygı gösterdiklerini kaydetti. Alanya'ya hizmetlerinin devam edeceğini, hiçbir projenin yarım kalmayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, Alanya'ya yapılacak her hizmet için gereken desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

BELEDİYE ZİYARETLERİ
Çavuşoğlu, Antalya programı kapsamında Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık'ı ziyaret etti. 'Serik'te değişim lazım' sloganıyla yola çıktıklarını belirten Çavuşoğlu, Serik halkının da değişimden yana tercihini kullandığını söyledi. Belediye Başkanı Çalık'tan seçim öncesi verdiği tüm vaatleri yerine getirmesini isteyen Çavuşoğlu, "Var olan sorunları çözmemiz lazım, kenti daha güzel daha yaşanabilir bir kent haline getirmeliyiz. Yapılacak çok hizmet var, birlikte yapacağız inşallah. Artık siyaset bitti, bundan sonra hizmet dönemi başladı. Sizler proje üreteceksiniz, bizler de destek vereceğiz" diye konuştu. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'i de ziyaret eden Çavuşoğlu, Aksu halkının AK Parti'ye ve Aksu Belediye Başkanı Şahin'e gereken desteği verdiğini belirterek, seçim sonrası da bu teveccühlerin boşa çıkarılmaması gerektiğini işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya'ya hizmet hiç aksamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN