Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz'in tek hakimi

Antalya Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, tur teknelerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Antalya'nın 652 kilometrelik kıyı şeridi, Sahil Güvenlik'e emanet

Giriş Tarihi: 22.4.2014
Antalya Sahil Güvenlik Grup Komutanlığınca tur teknelerine yönelik denetimler devam ediyor. Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Yarbay Kadir Karakaya, komutanlığın sorumluluk sahasının Gazipaşa'dan Kalkan'a kadar 652 kilometrelik sahil şeridini kapsadığını anlattı. 22 botla sahil güvenlik görevlerinin icra edildiğini belirten Karakaya, "Antalya ve ilçelerine gelen vatandaşlarımızın güzel izlenimlerle ayrılmaları, can veya mal kaybının, üzücü bir olayın yaşanmaması için zaman mefhumu gözetmeksizin denetimler yapıyoruz" dedi.

SIKI DENETİM VAR

Karakaya, Akdeniz bölgesinde geçen yıl 16 bin 44, bu yıl ise bugüne kadar bin 996 yat ve teknenin kontrol edildiğini, geçen yıldan bu yana 3 bin 920'sine yasal işlem uygulandığını bildirdi. Bilgilendirmenin ardından "Megastar-1" isimli tur teknesinin turizm işletme belgesinin olmadığı yönündeki ihbar üzerine denizden Sahil Güvenlik botu, havadan da Sahil Güvenlik helikopteriyle denetime çıkıldı. Denetimde teknenin turizm işletme belgesi bulunmadığının belirlenmesi üzerine tutanak tutuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'in tek hakimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN