Sende mi kilit?

Antalyalı işadamı Kilit'in sahibi olduğu Crystal Hotels, kentten kazandığı ile Rus milli takımları ile VTB Ligi'ne sponsor oldu

Giriş Tarihi: 24.4.2014
Antalya'da 12 adet 5 yıldızlı oteli bulunan Crystal Hotels, Antalya'dan kazanıp yatırımlarını, sponsorluklarını ve özellikle spora olan desteğini yurt dışına yapmayı tercih edenlerin başında yer aldı. Crystal Hotels ve üst segment markası Nirvana, VTB Birleşik Basketbol Ligi ile resmi sponsorluk anlaşması imzaladı. Crystal Hotels, 9 ülkeden 20 kulübün temsil edildiği, VTB United League'e ve Rus Basketbol Federasyonu'na, kadın ve erkek milli takımlarına 2+4 yıl süre ile sponsor oldu. Sözleşmeyi, Crystal Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Kilit ile CEO Umman Çetinbaş imzaladı.

HANGİ ÜLKENİN GENÇLERİ?

Crystal Hotels, Yönetim Kurulu Başkanı Kilit, eğitime, spora, genç nesillerin yarınlarına katkıda bulunmayı kendisine misyon edindiğini belirtti. Ancak hangi ülkenin gençlerine katkı koyduğu sponsorluk anlaşması ile ortaya çıktı. Türk gençlerini, Antalya'nın en büyük markası Antalyaspor'u, Antalya adını omuzlarında taşıyan bireysel sporcuları unutup Rus milli takımlarına sponsor olan Crystal Hotels'in sosyal sorumluluklarını ülke dışında sergilemesi garipsendi.

İMKANSIZLIK KAÇIRIYOR
Antalya'da sadece Antalyaspor değil, birçok amatör branşta ulusal ve uluslararası başarı elde eden sporcular da var. Sponsor bulamadıkları için başka şehirlerin takımlarına transfer olmak zorunda kalan sporcuların sayısı hiç de az değil. Son örneği, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda finale çıkan ilk Türk kadın sporcu olan Hafize Şahin. Şahin'in, sponsor bulamadığı için Edirne'ye gitmek zorunda kalması en yakın örnek olarak gösteriliyor.

KOMBİNE BİLE ALMADILAR

Antalyaspor, kapı kapı dolaşıp kasasını bu şehirden dolduran işadamları ve turizmcilerden destek isterken, 2 kombine bile almayan otellerin böylesine büyük sponsorlukları Antalya ve hatta ülke dışına yapması haklı serzenişlere yol açıyor. Antalyaspor'un bugün içinde bulunduğu kötü durumunda en büyük etkenin ekonomisindeki eksi bütçe olduğu bilinirken, bu tür desteklerden uzak kalması da Antalyaspor camiasını yaralıyor. Crystal Hotels Grubu'nun bu sezon Antalyaspor'dan kombine bilet bile almadığı öğrenildi.

ANTALYA DIŞLANIYOR
Rusya Basketbol kadın ve erkek milli takımlarına sponsor olan Crystal Hotels'in, Süper Lig ekibi Antalyaspor'u ve başarısı sınırları aşan sporcuları görmezden gelmesi spor camiasında tepkilere neden oluyor ve Antalya'da kasalarını dolduranların, neden Antalya'yı dışladığı merak ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sende mi kilit?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN