Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turist her zaman alternatif ister

TÜRSAB ve ITSO heyeti bölgenin turizmde alternatifleri ile sorunlarını masaya yatırdı

Giriş Tarihi: 26.4.2014
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölgesel Yürütme Kurulu yeni yönetimi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Budak'ın makamında bulunan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmenci, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Erkan ve Ethem Tayfun Kavukçu da hazır bulundu. Alternatif turizmin geliştirilmesi için atılması gereken adımların değerlendirildiği görüşmede turistleri kıyı şeridinden iç bölgelere çekebilecek alternatif turizm alanları konuşuldu. Denize ve güneşe dayalı turizmde Antalya'nın artık dünya çapında bir marka kent konumunda olduğunu belirten ATSO Başkanı Budak, turizmi 12 aya yayacak, iç bölgelerin de turizmden katma değer elde etmelerine olanak sağlayacak projelerin ortaya konması gerektiğini söyledi. Budak, bu alanlardan birisinin rafting turizmi olduğunu kaydetti.

ALTERNATİF TURİZM

Yayla turizmi için yatırım yapılması gerektiğini söyleyen Budak, "Yayla ve trekking turizmine gelir seviyesi daha yüksek profilde insanlar rağbet gösteriyor. Bu tatilciler maalesef Antalya'da gezintilerini gerçekleştirirken en temel ihtiyaçlarını bile giderecek yaşam alanları bulmakta zorluk çekiyorlar. Bu tip yatırımlar bir an önce yapılmalı, iç bölgeler de turizmin nimetlerinden faydalanmalı" şeklinde konuştu. ATSO Başkanı Budak, kış turizminde iç bölgelerin başta Davraz olmak önemli turizm cazibe destinasyonları barındırdığına da vurgu yaptı.

ISPARTA PAY ALSIN
ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmenci TÜRSAB Başkanı Çavuşoğlu ve ATSO Başkanı Budak'dan Isparta turizmine destek vermelerini istedi. Isparta'nın kültürel miraslarının büyük potansiyel barındırdığını ancak çok az turist çektiğini belirten Başdeğirmenci, Isparta'nın turizmden pay alması gerektiğini ve bunun için turizmcilerle bölge potansiyelini ortaya çıkaracak bir toplantı yapmak istediklerini dile getirdi. Çavuşoğlu da, sektörün sıkıntılarını dile getirip E-Vize uygulamalarıyla ilgili kaygılarını aktardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turist her zaman alternatif ister
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN