Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi hizmet zamanı

AK Parti Antalya İl Teşkilatı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, sandık görevlisi olarak çalışan partililere teşekkür etti. Türel, Antalya'ya en iyi hizmetleri getireceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 27.4.2014
AK Parti Antalya İl Teşkilatı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yerel seçimlerde sandık görevlisi olarak çalışan partililere bir teşekkür yemeği düzenledi. Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşen yemeğe Başkan Türel'in yanı sıra AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve çok sayıda partili aileleri ile birlikte katıldı. İFTİRA

KAMPANYASI

Seçim gecesi oy çuvallarının başında sabahlayan partililere teşekkür eden Başkan Türel, "Geçmişte yaptığımız hizmet yağmurunun devamını sürdüreceğiz. Hep birlikte gece gündüz çalışacağız" dedi. Türel, seçimler öncesinde anketlerin AK Parti'yi birinci göstermesine rağmen muhalefetin yalan ve iftira kampanyalarına başvurduğunu söyledi.

BAYRAĞI YENİDEN ALDIK

Türkiye genelindeki 20 büyükşehir belediyesinin içerisinde CHP'den bayrağı devralan tek belediyenin Antalya olduğunu aktaran Türel, "Bu başarı sizlerin sayesinde oldu. Başbakanımıza, hükümete, devlete karşı içeriden ve dışarıdan haince saldırıların çok arttığı bir dönem oldu. Buna rağmen aziz milletimiz bu saldırıya göğüs gerdi. Partili olmasa da bize güvenen destek olan herkese teşekkür ederim. Hepiniz fedakarca, azimle, inançla çalıştınız. Sizler bayrağı yere düşürmediniz, tekrar Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne şanlı Türk bayrağını çektiniz. Sizlerin fedakarlığı, inancı, azmi siyasi tarihe geçecek kadar önemlidir" şeklinde konuştu.

EN İYİ HİZMET SÖZÜ

Antalya'ya en iyi hizmeti getireceklerini vurgulayan Türel, şunları söyledi: "Geçmişte yaptığımız hizmet yağmurunun devamını sürdüreceğiz. Hep birlikte gece gündüz çalışacağız. Antalya'nın ne kadar kötü yönetildiğini herkes biliyor. Bu kadar dağınıklık, karışıklık olduğunu kimse bilmiyordu. Allah geçmiştekilerin yüzü suyu hürmetine Antalya'mızı korudu." Bu yıl yeni Büyükşehir modeline geçeceklerine değinen Başkan Türel, " Bu kanunu hazırlayan heyetin içindeydim. Dolayısıyla bu kanunla artık Gazipaşa'dan, Kaş'a kadar en iyi hizmetin nasıl yürütüleceğini göstereceğiz. Ekibimiz tecrübeli ve güçlü. Bu süreci hızlı geçip, tüm Antalya'ya hizmeti sunmak için çalışacağız. Seçim bitti, rehavete kapılmayalım. Uzun bir maratona girdik. Bu maratonda hep birlikte koşacağız. Hata yaptığımızda bizi sizler uyaracaksınız" diye konuştu.

4 SAHADA ÇALIŞACAĞIZ

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Biz herkese eşit hizmet götürmek durumundayız. Öyle çalışacağız ki peşin hükümleri ortadan kaldıracağız. Geçtiğimiz görev dönemimizde alt yapı projelerimizden Antalya'nın ihtiyacı olduğu için kafamızı kaldırmak mümkün olmadı. Hem hemşerilerimizi yorduk hem bu çalışma temposu içerisinde bazen iletişimi ihmal ettik. Bu defa alt yapı yatırımları kadar üst yapı yatırımlarına da önem vermek, ilçelerimizi güzelleştirecek, köylerimizi kalkındıracak, esnafımıza destek olacak projelere ağırlık vermek mecburiyetindeyiz. 4 sahayı, alt yapıyı, üst yapıyı, sosyal hizmetleri ve iletişimi dengeli bir şekilde geliştirmemiz gerekiyor. Buna azami dikkat edeceğiz. Başarı için iki şart çok önemlidir. Birincisi hizmet ve görev birimlerimizde tecrübeye, liyakate, uzmanlığa önemli özeni göstereceğiz. İkinci şart gönül kazanmaktır. Bunun için hemşerilerimiz arasında ayırım yapmadan, herkesin gönlünü kazanmaya çalışacağız. Peşin hükümlerle bize oy vermeyen ama Antalya sevgisini üzerinde tutan insanımıza da kendimizi daha iyi anlatmamız gerekiyor. Bu görev hepimizin görevidir."

BAŞBAKAN ÇOK SEVİNDİ

Partililer olarak Türkiye'de çok önemli bir başarıya imza attıklarının altını çizen Başkan Türel, "Antalya'nın kazanılması Başbakanımızı, partililerimizi, büyüklerimizi en çok sevindiren sonuç oldu. Çünkü Antalya çok zordu. Bunu siz başardınız. Sizler oy çuvallarının başında, uyumadan demokrasiye sahip çıktınız. Sonuçlarda bir şaibe var demek istediler. 23 bin 431 oy farkıyla tekrar bayrağı devraldık. Bu sandık görevlisi kardeşlerimin başarısıdır" dedi. Daha önce kendisinin de sandık görevlisi olduğunu ve partisinin vereceği her türlü görevi büyük bir onurla yerine getireceğini söyleyen Başkan Türel,"Yarın sandık görevlisi olarak devam etmem gerekiyorsa bunu da yaparım. Bundan gurur duyarım" ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR ETTİLER
Başkan Türel'in ardından kürsüye çıkan AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de partililerin 30 Mart gecesi fedakarca sandıklarda görev yaptığını söyledi. AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ise, yerel seçimlerde çok yıpratılmalarına rağmen mutlu sona ulaştıklarını söyledi.

VARSAKLILAR'A TEŞEKKÜR TURU
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Varsaklı vatandaşları ziyaret ederek seçim döneminde kendilerine verilen destek için teşekkür etti.

TÜTÜNCÜ-TÜREL ELELE

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Bir kez daha Hakan kardeşimi Kepez'de iş başına getirerek bugüne kadar yapmış olduğu güzel hizmetleri takdir ettiğinizi gösterdiniz. Aynı zamanda Antalya'daki 5 yıllık fetret dönemine dur dediniz ve Antalya sevdalısı Menderes Türel'i göreve getirdiniz. Tütüncü, Türel'in desteği ile Kepez'de çok daha güzel hizmetler yapacak" dedi.

BAKAN'DAN TEBRİK ZİYARETİ

Bakan Çavuşoğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü makamında da ziyaret edeke 'Hayırlı olsun' dedi. Hakan Tütüncü de Çavuşoğlu ile birlikte aynı yolda kol kola yürümenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi hizmet zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN