Akaydın'ın son kıyağı yıkamacı

Görenleri hayrete düşüren Antalya Kültür Merkezi'nin bahçesindeki oto yıkama istasyonuna Akaydın'ın onay verdiği belirtiliyor

Giriş Tarihi: 28.4.2014
Antalya'da Atatürk Kültür Parkı içerisinde bulunan Antalya Kültür Merkezi'nin (AKM) otoparkına yapılan oto yıkama yağlama servisi tepkilere yol açtı. Antalya'nın en önemli kültür organizasyonlarının yapıldığı merkezin yakınına kurulan istasyona tepki gösteren vatandaşlara sanat çevrelerinden de destek geldi. Oto yıkama istasyonu ile kültür merkezinin yan yana olmaması gerektiğine dikkat çeken duyarlı vatandaşlar, tesisin bir an önce bulunduğu yerden kaldırılmasını istedi.

ONAY AKAYDIN'DAN

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı olan AKM'de kurulan oto yıkama istasyonuna CHP'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın döneminde izin verildiği belirlendi. Akaydın yönetiminin giderayak onay verdiği yıkama yağlama servisinin ruhsatının olmadığı ortaya çıktı. Servisin yıkama suyunu ise AKM'nin şebekesinden kullandığı iddia edildi.

BU ÇİRKİNLİĞE DUR DENİLECEK
Menderes Türel'in Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi ile yönetim kadrolarının değiştiği Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, konu hakkında vatandaşlarla aynı duyarlılığa sahip olduklarını ve kültür merkezi gibi yapıların yakınında bu tip tesislerin bulunmaması gerektiğini belirtti. İlk icraatlarından birinin oto yıkama istasyonunu kaldırmak olacağını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın yeni yönetimi, eski yönetimi ile devir teslim işlemleri tamamlanır tamamlanmaz bu çirkinliğe dur diyeceklerini aktardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akaydın'ın son kıyağı yıkamacı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN