Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Golf turizmi canlanmalı

AB Bakanı Çavuşoğlu, golfün ekonomi ve turizme katkısı olan bir aktivite olarak görülmesi gerektiğini, Türkiye'de en az 100 golf sahasına daha ihtiyaç olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 28.4.2014
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, golfün ekonomiye ve turizme katkısının unutulmaması gerektiğini belirtti. Geçen yıl ünlü golfçü Tiger Woods'un İstanbul'da köprüden yaptığı vuruşun dünya basınında büyük yankı uyandırdığına dikkati çeken Çavuşoğlu, Türkiye'de golfün daha fazla gelişmesi gerektiğini ifade etti. Antalya'da 16, İstanbul'da 2, bir de Ankara'da golf sahası bulunduğunu ancak bunların yeterli gelmediğine işaret eden Çavuşoğlu, Türkiye'de en az 100 golf sahası olması gerektiğini dile getirdi.

DİPLOMASİ GOLFÜ

Bakan Çavuşoğlu, kendi golf tutkusunu da saat 04.30'da kalkıp sahaya inerek gösteriyor. Golfü sadece bir spor dalı olarak değil, diplomatlarla yaptığı görüşmeler için de araç olarak değerlendirdiğini belirten Çavuşoğlu, İngiltere'de önemli turnuvalara gittiği zaman başta Kraliyet ailesi üyeleri olmak üzere pek çok ülkeden siyasetçinin golf sayesinde buluştuğunu söyledi. AB Bakanı Çavuşoğlu, her şeyin diplomatik kurallar ve resmi söylemler içinde gerçekleşmediğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Golf turizmi canlanmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN