Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atlı timler plaja indi

Deniz mevsiminin gelmesi ile birlikte Atlı Polis Timleri plajlara geri döndü. Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, 'Atlı Timler varsa sorun yok' dedi

Giriş Tarihi: 29.4.2014
Antalya'da deniz sezonunun başlaması ile birlikte Atlı Polis Timleri kentin plajlarında görev yapmaya başladı. Antalya'nın yılda 12 milyon yabancı, 4 milyon yerli turisti misafir ettiğini belirten Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Antalya polisinin havada, karada ve denizdeki tüm birimlerinin yanı sıra atlı polislerin de göreve hazır olduğunu söyledi. İlk kez 2008 yılında Antalya'da oluşturulan 'Atlı Polis Gücü' plajlarda, stadlarda, toplumsal gösterilerde, sokak asayişinde ve kent güvenliği alanında görev yapıyor. Atlı polisler, halkla ilişkiler anlamında da önemli bir görev üstleniyor. Antalya'da son 4 yılda 55 bin öğrenci, polis atlarına binerek polis halk kaynaşmasına katkı yaptı. Atlı polisler son dört yılda plajlarda 260 suçluyu yakalayarak adalete teslim etti. Atlı polisler plaj magandalarının da korkulu rüyası olmaya devam edecek. Yerli ve yabancı başta kadın tatilcileri rahatsız eden plaj magandalarına göz açtırmayacak.

ÜÇ PLAJDA GÖREV YAPIYORLAR

20 attan oluşan Atlı Polis Birliği Beldibi, Konyaaltı, Lara, Beach Park ve Atatürk Parkı'nda görev yapacak. Plajlarda hırsızlık, kapkaç ve adli olaylara karşı kuş uçurtmayacak olan polisler geçtiğimiz yıllarda en çok turistlerin ilgi odağı olmuştu. Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Atlı Polis Gücü'nün emniyet ile halkın kaynaşmasına da büyük katkı sağladığını söyledi. Atlı Polis Gücü'nün Çakırlar'daki merkezinin tüm Antalyalılara açık olduğunu da belirten Emniyet Müdürü Tonbul, "Buraya isteyen herkes ailesini çocuklarını alıp gidebilir. Atlarına binerek stres ve yorgunluklarını atabilir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atlı timler plaja indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN