Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye'nin sarhoş binaları

Muğla'nın Fethiye ilçesinin Beşkaza Meydanı'ndaki yatık binalar İtalya'daki Pisa Kulesi'ni andıran görüntüleri ortaya çıkartıyor

Giriş Tarihi: 29.4.2014
Muğla'nın Fethiye ilçesinde Beşkaza Meydanı ve Kordonboyu karşısında birbirinin üzerine yan yatmış binaların sahiplerine 10 yıldır yıkımlarının yapılması için yazı gönderildiği, ancak bina sahiplerinden sadece ikisinin gönderilen yazıların gereğini yaptığı öğrenildi.

TURİSTİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR
Fethiye'de halkın sarhoş binalar diye isimlendirdiği içinde insanların oturduğu en alt katların işyeri olarak açık tutulduğu binalar yöreye gelen turistlerin de ilgisini çekiyor. İtalya'daki Pisa kulesini andıran binalarla ilgili olarak hem Fethiye Belediyesi'nin hem de Muğla Şehircilik İl Müdürlüğü'nün defalarca yazı yazmasına, raporlar tutmasına rağmen bir mesafe alınmadığı belirtildi. Fethiye Belediyesi Jeofizik Mühendisi Sadi Çidem, "2012 yılında Ölüdeniz'de 6.1 büyüklüğünde deprem meydana gelince bahse konu binalar basında geniş şekilde yer alınca dikkat çekmişti. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda yıkılmaya yüz tutmuş binaların yıkılması ile ilgili bina sahiplerine tebliğ sunuldu. Bina sahipleri parsel bazda kentsel dönüşüm kanunundan da yararlanabilecek. Ancak şimdilik bir hareket yok. Binalar bir birinin üzerine yatmaya devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'nin sarhoş binaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN