Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazakistan'da dengeler hassas

Kitf Turizm Fuarı'na katılan ALTA, "Türk uçaklarına ağır yaptırımlar var. Bakanlık devreye girmeli" mesajı verdi

Giriş Tarihi: 29.4.2014
KITF 2014 Turizm Fuarı 23-26 Nisan tarihlerinde Kazakistan'ın eski başkenti Almatı şehrinde yapıldı. Nüfusu 16 milyon civarında olan Kazakistan'dan Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı 2013 yılında 426 bin kişi olmuştu. Fuarda ülke tanıtımı, 220 metrekarelik Türkiye standında, toplam 12 katılımcıyla yapıldı. Alanya adına tanıtım yapan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dahaoğlu, yaptığı görüşmeleri ve izlenimlerini aktardı.

EMLAK İLE İLGİLİLER

Dahaoğlu, "Kazakistan, gelir düzeyi oldukça yüksek bir turist portföyüne sahip. Bu ülkede yaşayanlar emlak satışları ile de oldukça ilgili ve Alanya emlak piyasası hakkında geniş bilgiye sahip. Fuarda hizmet veren acentelerle yapmış olduğumuz görüşmelerde Kazak vatandaşlarının renkli gece hayatını ve kalabalık şehir yaşantısını sevdikleri, bu anlamda Alanya'nın diğer destinasyonların bir adım önünde olduğu vurgulandı" dedi.

SKY ZOR DURUMDA BIRAKTI

Acenteler ile yapılan görüşmelerde sorunları masaya yatırdıklarını anlatan Dahaoğlu, "2013'te 426 bin kişiden 300 bininin paket tatil satın alarak Türkiye'ye geldiği, 2014 rezervasyonlarında ise bu sayının üzerine çıkılamadığı yaptığımız görüşmelerde tarafımıza iletildi. Buna gerekçe olarak devalüasyon karşısında kendi para birimlerinin değer yitirmesi ve geçen sene batan Sky Havayolları'nın Kazak tatilcileri zor durumda bırakması gösterildi" dedi.

GÜZELLER ALANYA'YA GELEBİLİR
Stantlarını Turizm Tanıtma Müşaviri Nilgün Kılıçarslan'ın ziyaret ettiğini anlatan Mehmet Dahaoğlu "Alanya'da kampa giren Miss Finland Güzellik Yarışması finalistlerinin bölge tanıtımına büyük katkı sağladığını, benzer bir tanıtımı Kazakistan Güzellik Yarışması finalistleri için de uygulayabileceğimizi görüştük. İlerleyen günlerde konu netlik kazanacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazakistan'da dengeler hassas
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN