Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da karnaval gibi 1 Mayıs

Türkiye'nin en yoğun katılımlı ve en barışçıl gösterilerinin yapıldığı Antalya'daki 1 Mayıs Bayramı kutlamalarına, 35 bin kişi gibi rekor katılım oldu. Kutlamada kimse polisi fark etmedi

Giriş Tarihi: 2.5.2014
Antalya'daki 1 Mayıs Bayramı kutlamaları, yaklaşık 35 bin kişinin katıldığı yürüyüş ve mitingle karnaval havasında yapıldı. TRT Kavşağı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen 45 sivil toplum örgütü ile siyasi partililer, 3 kilometre uzunluğunda kortej oluşturdu. Kucağında köpeğiyle, omzunda bebeğiyle, şalvarıyla ve modern kıyafetiyle gelen binlerce Antalyalı, çevre, iş güvencesi, kadın, öğrenci ve işçi hakları gibi konularda dövizler açtı, sloganlar attı.

KİMSE POLİSİ FARK ETMEDİ

Barışçıl bir ortamda gerçekleşen kutlamaların güvenliğini sağlamak için bin polis görevlendirildi. Yürüyüşçülerin güzergahındaki araç trafiğini kontrol eden birkaç trafik polisi dışında kimse sivil polislerin varlığını fark etmedi. Şehir turlarına katılan turistler, coşkulu kutlamayı keyifle izledi. Bu grup 20 bin kişilik meydana sığmaya çalışırken, 3 bin kişilik ayrı bir grup da 1 Mayıs kutlamasını Aydın Kanza Parkı ile Yavuz Özcan Parkı arasındaki yürüyüş ve sonrasında konserle kutladı. CHP ağırlıklı olan bu grupta diğer sendikalar ile farklı görüşlere sahip sendikalar da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da karnaval gibi 1 Mayıs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN