Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi Bulvarı'nda temizlik başladı

Giriş Tarihi: 2.5.2014

Gazi Bulvarı'ndaki olumsuzlukları manşetine taşıyan SABAH Akdeniz'in çağrısına kulak veren Muratpaşa Belediyesi, bölgeyi temizlemeye başladı. Çalışmalar ise Kırcami Planı ile yapılacak

SABAH Akdeniz'in Gazi Bulvarı'ndaki mezbeleliği manşetine taşımasının ardından Muratpaşa Belediyesi'ne bağlı ekipler, hemen harekete geçti. Bulvarın Muratpaşa tarafında kalan kısımda bulunan çöp ve molozların bir kısmı toplandı, alanda canlı hayvan satışı yapan celeplere ceza yazılarak bölgeden uzaklaştırıldı.

HAYVAN SATIŞI DURDU

Haberin yayınlandığı gün harekete geçen Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ortak bir çalışma yürüterek olumsuz görüntülerin kaldırılmasını sağladı. Muratpaşa Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Habere konu olan arazi belediyemize ait bir mülk olmamakla birlikte, mülkiyet sorunu bulunan şahıs arazisidir. Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ortak çalışmasıyla alanda açık hayvan satışı yapan şahıslar hakkında Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından cezai işlem süreci başlatılmış olup alandaki satış stantları kaldırılmıştır. Görsel kirlilik yaratan moloz ve inşaat atıklarının toplatılması ve tasfiyesi için Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bilgilendirme yapılmıştır. Alanla ilgili takip çalışmalarımız gelecek dönemde de sürdürülecektir" denildi.

PLANSIZ

Eski Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen de söz konusu alanda görev yaptığı 15 yıl içerisinde herhangi bir düzenleme yapılamamasını bölgenin plansız olmasına bağladı. Planın karara bağlanmasının ardından çeşitli düzenlemelerin yapılabileceğine dikkat çeken Evcilmen, "Sözünü ettiğiniz yer Doğuyaka mahallesidir. Plansız alan Kırcami planı diye adlandırılan bölgede yer alıyor. Bizim dönemimizde yapılan alanın devamındaki bölge tümüyle plansız. Şu an plan geçti ama itirazlar görüşülecek. İtirazların görüşülmesinden sonra binlik plana geçilecek. Plan geçtikten sonra parkları, sosyal donatı alanları gibi yerlerin yapımı başlayacaktır. Planın uygulanmaya başlaması ile birlikte her türlü yaşam alanı yapılacaktır. Orası özel mülkiyet bile olsa insan sağlığını tehdit eden bir durum varsa müdahale edilmeli" şeklinde konuştu.

4 MİLYONLUK YATIRIM

Gazi Bulvarı'nın Kepez tarafı ise Başkan Tütüncü'nün ilk döneminde hak ettiği güzelliğe kavuşmuştu. Kepez Belediyesi tarafından bölgenin güzelleştirilmesi için 4 milyon lira harcandı.

Antalya'YA YAKIŞIR
Çevre yollarının etrafının güzel olmasının, şehrin geneliyle ilgili kanaatin oluşmasına katkı sağladığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapılan düzenlemeler hakkında şunları söyledi: "Yüze yakın park yapmanın yanı sıra, şehirde karanlık bir nokta olarak kalan atıl alanları da yeşil alan düzenlemesiyle halkın kullanımına açtık. Her gün otomobilleriyle ve toplu taşıma araçlarıyla bulvardan transit geçen binlerce kişi, sağ ve sol taraftaki düzenlemelere bakarak bu şehir hakkında kanaat sahibi oluyor. Çevre yolları kentin vitrinidir. Biz de istedik ki Antalya'nın vitrini çok düzgün ve güzel olsun. İlçemizde kalan kısmını güzelleştirdik. Gazi Bulvarı'nın, Antalya'nın en önemli transit geçiş güzergahlarından ve protokol yolunu Antalya'mıza yakışır hale getirdik. Kepez'i modern görünüme kavuşturmaya devam edeceğiz" dedi.

ADIM ADIM İLERLEDİK
Projenin detaylarına anlatan Tütüncü, "İlk çalışmamızı Sanayi Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasında, ikinci uygulamayı Akdeniz Üniversitesi'nin kuzeyindeki Hürriyet Caddesi'ndeki moloz dökme alanı olarak kullanılan 35 dönümlük arazide gerçekleştirdik. Üçüncü adımı ise Sanayi Kavşağı ile Düden Kavşağı arasında attık. Son çalışmayı da Düden Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki 4 kilometrelik kısmında tamamladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi Bulvarı'nda temizlik başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN