Borcunu öde faizden kurtul

Batı Akdeniz'de elektrik dağıtım hizmetini üstlenen CLK Akdeniz Elektrik, 150 bin abonenin 126 milyon lirayı bulan borç faizini sileceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 3.5.2014
CLK Akdeniz Elektrik, Antalya, Burdur ve Isparta'da yaklaşık 150 bin abonesine ait ödenmemiş 286 bin 159 faturanın faizini silme kararı aldı. Toplam 126 milyon lira tutarındaki faizin silineceğini, kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşların en geç 30 Haziran tarihine kadar başvuru yapmaları gerektiğini hatırlatan CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Halit Bakal, abonelerden sadece fatura bedellerinin tahsil edileceğini söyledi.

FAİZLER SİLİNECEK

Abonelerin 2013 yılı Mayıs ayı ve öncesinden kalan borçlarının anaparasını ödemesi halinde gecikme faizlerinden vazgeçerek alacakların tasfiye edilmesini amaçladıklarını aktaran Bakal, "Kampanya ile abonelerin ekonomik durumlarına destek olmak, mevcut ya da birikmiş borçlarını ödemede kolaylık sağlamak ve hukuki problemleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.

286 BİN FATURA

Toplam 286 bin 159 adet faturada 126 milyon tutarındaki gecikme faizinin silineceğini açıklayan Bakal, "Kampanya ile bugüne kadar yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırıp, temiz bir sayfa açmak istiyoruz" şeklinde konuştu. Bakal, 286 bin 159 adet ödenmemiş faturanın 274 bininin Antalya'da, 8 bininin Burdur'da, 4 bininin de Isparta'da olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Borcunu öde faizden kurtul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN