Hizmetli olarak girdi müdürlüğe yükseldi

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Ortaokul mezunu olan Keziban Kahraman, hizmetli olarak işe başlağı Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde, Açık Öğretim Fakültesi'ni bitirdikten sonra şube müdürlüğüne kadar terfi etti

Antalya'da maddi imkansızlıklar nedeniyle ortaokula kadar öğrenim gören 34 yaşındaki 2 çocuk annesi Keziban Kahraman, lise ve üniversiteyi açık öğretimden bitirdikten sonra hizmetli olarak girdiği İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürlüğüne yükseldi. Burdur'un Kemer ilçesinde dünyaya gelen Keziban Kahraman'ın hayatı, inşaat işçisi babasının yüksekten düşüp yatağa bağımlı hale gelmesiyle değişti. Babasının çalışamamasından dolayı yaşadıkları maddi imkansızlıklar, Kahraman'ın ortaokuldan sonra öğrenim hayatına devam edememesine neden oldu.

OKULA DEVAM EDEMEDİ

Kahraman, ablası ve erkek kardeşiyle fabrikalarda çalışarak küçük kardeşinin eğitimine devam etmesi için çabaladı. Kahraman'ın çabası sayesinde küçük kardeşi eğitimini tamamlayarak meslek sahibi oldu. Kahraman, 14 yıl önce devlet memurluğu sınavını kazanarak bir ilköğretim okulunda hizmetli olarak işe başladı. Okulun çeşitli işlerini yapan Kahraman'ın başarı hikayesi burada başladı.

TEKRAR OKULA BAŞLADI

Hizmetli olarak çalıştığı okulda, içindeki okuma aşkı yeniden artan Kahraman, açık öğretimden eğitimine devam ederek 12 yıl önce liseyi, 6 yıl önce de üniversiteyi bitirdi. 2005 yılında görevde yükselme sınavıyla Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur kadrosuna atanan Kahraman, 2009 yılında şef, 2013 yılında da şube müdürlüğüne yükseldi.

İLK ATAMASI İBRADI
İbradı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürlüğüne atanan Kahraman'ın yeni hedefi, insan kaynakları alanında yüksek lisans yapmak ve mesleğinde ilerlemek. Kahraman, hayattan hiçbir zaman umudunu kesmediğini belirterek "Her görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Başarabileceğime inandım ve başardım. Tek isteğim çocuklarımın rahatça eğitimlerini sürdürmesini sağlamak. Onların yaşadığım sıkıntıları yaşamasın istiyorum" diye konuştu.

HERKESE ÖRNEK OLMALI

Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise Kahraman'ın hikayesinin herkese örnek olması gerektiğini vurgulayarak, "Daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmetli olarak girdi müdürlüğe yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN