Köprülü kavşakta ilk kazma vuruldu

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Antalya trafiğini kilitleyen ana arterlerin başında gelen Gazi Bulvarı'nda Kütükçü ve Varsak köprülü kavşak çalışmasına başlandı. Çalışma 500 günde bitirilecek

Antalya'da trafiğin en çok SOS verdiği ana arterlerden olan Gazi Bulvarı'ndaki Kütükçü ve Varsak köprülü kavşağı ve bağlantı yolları çalışmasında ilk kazma vuruldu. 500 gün sürecek çalışmanın ardından trafiğin kilitlenmesinin önüne geçilecek. Yapımı Karayolları tarafından gerçekleştirilecek köprülü kavşaktaki çalışma 20 Ağustos 2013'te başlaması gerekirken; Mustafa Akaydın yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi'nin Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) karşı çıkması sonucu başlanamamıştı.

24 SAAT ÇALIŞILACAK

15 milyon 346 bin 500 lira ile ihale edilen iki kavşağın en geç 500 günde bitirilmesi planlanıyor. İhaleyi alan firma yetkilileri ise işe bilinen nedenlerden dolayı 200 gün geç başlandığını dikkat çekerek belirlenen süreden önce bitirilmesi için 24 saat aralıksız çalışacaklarını kaydetti.

KAVŞAĞA ENGEL OLDULAR

Kent trafiğinin en çok kilitlendiği iki noktada köprülü kavşak ve bağlantı yolları çalışmasının başlamasını vatandaşlar ve sürücüler memnuniyetle karşıladı. Akaydın yönetimi engel olmasaydı şu anda çalışmanın yarılanmış olacağına dikkat çeken sürücüler, "Menderes Türel koltuğa oturur oturmaz çalışma başladı. Bu iki kavşak 5 yıldır SOS vermesine rağmen kenti yönetenler parmaklarını oynamadıkları gibi Karayolları'nın yapacağı kavşağa da engel oldular. Antalyalılar onları affetmeyecek" diye tepkilerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprülü kavşakta ilk kazma vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN