Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ormanlar gelir kapısı olacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, ormanlara, köylülere gelir getirecek ağaçlar ekeceklerini belirterek "Vatandaş ormanla hasım değil hısım olacak, gelir kazanacak" dedi

Giriş Tarihi: 4.5.2014
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya, Burdur, Isparta İlleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı için Antalya'nın Gazipaşa ilçesine geldi. Gazipaşa Havalimanı'nda kaymakam ve belediye başkanı tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, seçim döneminde de Gazipaşa'ya geldiğini ve AK Parti Adayı Adil Çelik'in seçimi kazanması halinde kahvesini içmeye geleceğine dair söz verdiğini hatırlattı.

ORMAN GELİRİ VATANDAŞA

Gazipaşa'da temeli atılan yatırımları takip ettiklerini ve bunları hızla tamamlayacaklarını ifade eden Bakan Eroğlu, yeni projelerle ilgili bilgiler de verdi. Orman köylülerine yeni gelir kapısı oluşturmak için proje hazırladıklarını söyleyen Eroğlu, "Ormanlardaki vatandaşlarımız, orman teşkilatının hasmı değil hısmı olacak. Ormanlarda gelir getirici türler hangisiyse onu dikeceğiz. 3 yıl bakımı bize ait olacak. Parselleyeceğiz, kura çekeceğiz. Kura sonrası alanı oradaki vatandaşa vereceğiz. Geliri tamamen vatandaşımıza ait olacak" diye konuştu. Konuşmasının ardından Gazipaşa Belediye Başkanlığı makamına çıkan Eroğlu, burada Belediye Başkanı Adil Çelik'in taleplerini dinledi. Çelik'in Hacımusa Çayı ile ilgili projesini anlatması sırasında Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'da nüfusa kayıtlı olduğu mahallenin adının da Hacımusa olduğunu belirterek, nüfus cüzdanını gösterdi. Bakan Eroğlu, "Orayı en güzel şekilde yapın" diyerek kurmaylarına talimat verdi.

50 TRİLYONLUK YATIRIM
İlçede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, içme ve kullanma suyunu 2050 yılına kadar karşılayacak proje hazırladıklarını söyledi. Modern bir içme suyu arıtma tesisi kuracaklarını dile getiren Bakan Eroğlu, Gazipaşa Havalimanı'nda emniyetli uçuşu sağlamak amacıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından otomatik meteoroloji ölçüm ve raporlama sistemi kurulacağını belirtti. Gazipaşa'ya bugüne kadar 50 trilyon liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Eroğlu, yapımı süren projelerin şimdiden ilçeye hayırlı olmasını diledi. Eroğlu'na ziyaretin sonunda ipek böceği kozasından yapılmış bir tablo hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormanlar gelir kapısı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN