İki ilçeye hastane

AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Döşemealtı ve Aksu ilçelerine yapılması planlanan hastane ve poliklinik yatırımları hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 5.5.2014
Antalya'nın iki merkez ilçesi Döşemealtı ve Aksu'ya yapılması planlanan hastane yatırımlarının son durumu hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, her iki ilçenin de modern hastanelere kavuşması için Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

BAKANLIĞA BAŞVURU YAPILDI

Her iki ilçe için de Sağlık Bakanlığı'na başvuruda bulunduklarını ifade eden Köse, "Yer temini ile ilgili bazı sıkıntılar oluyor. Eğer Kepez'in üzerine şehir hastanesi gibi bir şey düşünülürse sadece o bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Hatta sadece Döşemealtı'nın değil Isparta ve Burdur'un da ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bu anlamda girişimlerimiz devam ediyor. Döşemealtı hastanesi iptal edildi Aksu'ya yapılacak gibi bir şey asla söz konusu değil. Bakanlık bu konuda çalışma yapacak ve mülkiyet sorunu gibi problemler giderildikten sonra sonuca varılacak. Döşemealtı'na yapılacak hastanenin Göçerler bölgesine yapılma ihtimali var. Eğer böyle bir şey gündeme gelirse Bakanlığın bir itirazı olabilir. Fakat şu an için netleşmiş bir şey yok" dedi.

AKSU'YA ACİL İHTİYAÇ

Aksu'ya EXPO projesi ile entegre edilecek bir hastane yapılmasının önemli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Köse, "Aksu'ya bir hastane talebimiz oldu fakat orada bir yer sorunu yaşandı. Onu aşmaya çalışıyoruz. Eğer yer sorunu aşılamaz ise ihtiyacı karşılamak adına biliyorsunuz orada EXPO projesi de var, orada ciddi bir ihtiyaç var ve bu anlamda yaraya neşter vuracak bir sağlık merkezi, büyük bir poliklinik gibi projeyi de hayata geçirebiliriz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki ilçeye hastane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN