ATSO'da Kaleiçi buluşması

Kaleiçi Derneği yönetimi ile biraraya gelen ATSO Başkanı Budak, esnafın kendisini toparlaması ve ürün kalitesini arttırması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 6.5.2014
Kaleiçi Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak'ı ziyaret etti. Görüşmede dernek üyeleri Budak'a Kaleiçi'nin sorunlarını ve gerçekleştirmek istedikleri projeleri anlattı. Tarihi Kaleiçi bölgesinde en önemli problemin trafik olduğunu dile getiren Kaleiçi Derneği üyeleri, bu sorunun çözümü için Budak'tan destek istedi. Trafik sorununun çözümü için bölgede yeni bir düzenleme yapılması gerektiğini dile getiren Budak, "Bu bölgede trafik yalnızca firma araçlarının işlerini halletmeleri için serbest bırakılmalı" dedi. Budak, "Bölge esnafı da kendisini toparlamalı. Satılan ürünlerin kalitesinin artması gerekiyor. Bölgede yer alan eğlence merkezlerinin kalitelerini yükseltmesi lazım. Yani Kaleiçi'nin güzelleşmesi için ilk olarak bölge esnafının üzerine düşeni yapması çok önemli" dedi.

ATSO SOKAĞI PROJESİ

ATSO'nun Kaleiçi'de bir sokağı ele almak istediğini vurgulayan Budak, "Bu sokak sanat dolu olacak. Sanatçılar ile işletmeciler birlikte çalışmalar yaparak bu sokağı bir cazibe merkezine çevirecek" ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM DİYALOGDA

Kaleiçi'nin sorunlarının çözüm formülünün de diyalogdan geçtiğini söyleyen Budak, "ATSO olarak bir çalışma grubu oluşturalım. Kaleiçi için çalışmalar yürütülsün. Bölgede yaşayan halk, esnaf, taksici gibi her alandan bir temsilcinin yer aldığı da bir konferans düzenleyelim. Kaleiçi'nin tüm yönleri bir araya getirilsin ve ortak bir çözüm üretelim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'da Kaleiçi buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN