Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beklenen istifa geldi

Giriş Tarihi: 7.5.2014

Antalyaspor Başkanı Gencer olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını açıkladı, "Aday varsa buyursun" dedi. Bu arada yeni bir liste çalışması başlatıldı

Antalyaspor'da beklenen son. Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, önceki akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını açıkladı. Dün Antalyaspor Vakfı binasında basın mensuplarının karşısına çıkan Gencer, bir sezon boyunca kendisini, yönetimini, teknik direktörleri ve futbolcuları eleştirenlerin kötü sonuçta etkili olduğunu, şehrin de kendisine ve yönetimine hiçbir şekilde destek olmadığını söyledi.

BİZ İNANDIK ŞEHİR İNANMADI

Kendisi ile ilgili yapılan eleştirilere kızmayıp küsmediğini belirten Gencer, "Biz ligde kalacağımıza inandık ama şehir çoktan küme düşme havasına girmişti. Fenerbahçe maçından sonra Antalya Havaalanı'nda bana yapılan fiili saldırı ve futbolcuların otobüsünün yumruklanması sonrası bunu hissettik" dedi. Bu aşamadan sonra yönetimine, teknik ekibe ve futbolculara söz söyletmeyeceğini ifade eden Gencer, "Artık önümüze bakmalıyız" diye konuştu.

ADAY VARSA BEN YOKUM

Yeni dönemde yönetime aday olup olmayacağı ile ilgili soruya Gencer, "Antalyaspor'un dönemsel yöneticisi olmadım. Kendimi bildim bileli maçlarını takip ediyorum. Bugün de kulübü devralmak isteyen olursa önünü açmak adına istifa ediyoruz" dedi. Aday çıkmazsa göreve devam edip etmeyeceği sorusuna ise Gencer, "Bunun için Haysiyet Divanı, Kulüp Derneği ve Antalyaspor Vakfı'nın kararlarını beklemeliyiz" diye konuştu.

BİZ SALAK DEĞİLİZ

Antalyaspor'da sözleşmesi gereği ligden düşünce serbest kalacak olan futbolcuların doğru olduğunu ilk kez kamuoyu ile paylaşan Gencer, "Evet futbolcular istemedi, bu maddeyi ben koydurdum. Keşke önceki yönetimler de daha fazla para vermek yerine böyle bir madde koydursaydı. Diarra ve Emrah gibi oyunculara böyle bir madde koyduracak kadar da salak değiliz" diye konuştu. Bu futbolcuların Semih Şentürk, Uğur İnceman, İbrahim Dağaşan, Giray Kaçar ve Köksal Yedek olduğu da öğrenildi.

KULÜBÜN MALİ YAPISI

Antalyaspor'un her ay 1.5 milyon TL taksitlendirilmiş vergi borcu ödemek zorunda olduğunu anlatan Gültekin Gencer, "Ne benim, ne benden önceki yönetimin vebali olmayan bu borcu kesinlikle aksatmamamız gerektiği gerçeği var. Bu kulüp için bir kambur. Bu yükün bile kulübün üzerinden alınması büyük katkıdır. 12 milyon temliği bu sezon 8 milyon liraya indirdik. Hedefimiz sıfırlamaktı, ama maç kazanamadık. Mali olarak başarılı bir dönem geçirdik" dedi.

FENER FORMASI GİYDİM

Sevilla-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe forması giydiğini doğrulayan Gültekin Gencer, Roma'da, Monaco'da, Katowice'de de Galatasaray forması giydim. Avrupa'da hangi takımımız mücadele ederse giyerim. Güney Afrika'daki dünya kupasında da final maçını Antalyaspor formasıyla izledim. Kurucu başkandan bugüne kadar her başkanın İstanbul kulüplerinde üyelikleri vardır. Benim herhangi başka bir kulüple bağım ispat edilsin, Kalekapısı'nda kendimi asarım" diye

YUMRUK MAKAMA ATILDI
Antalyaspor'un Fenerbahçe maçı dönüşünde havaalanında bir taraftar tarafından yumruklandığını söyleyen Gencer, "O yumruk bana değil, Antalyaspor başkanlık makamına atıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beklenen istifa geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN