Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: İnşallah hep böyle gider

Giriş Tarihi: 7.5.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in seçildikten sonra ilçelere yaptığı ziyaretler ve koordinasyon toplantılarını, bazıları yanlış tanımladı. Türel'in sadece Ak Partili belediyelere gittiği ve CHP ve MHP'li belediyelere gidip gitmeyeceği konuşuldu.
Ancak, görüldü ki; Türel'in programları gereği böyle hareket ettiği ve seçimden önce verdiği "eşit hizmet" sözüne sadık kaldığı ortaya çıktı.
Türel, yapılacak hizmetler için parti ayrımı yapmaksızın ekibiyle birlikte şu anda tüm ilçelere gidiyor. Yanılmıyorsam bir iki ilçe dışında pek gitmediği yer kalmadı.
Bugüne kadar medyaya yansıyan fotoğraf da netleşti.
İlçe belediyeleri Büyükşehir'in uzattığı ele karşılık verdi, samimi tokalaşmalar oldu.
CHP ve MHP'li belediyelerin "Bütünşehir" kavramını özümsediği ve birlikte hareket etme yolunda Türel'e karşı bir adım atma gayretleri gelecek için olumlu mesajlar verdi.
Vatandaş nezdinde de bir duyarlılık söz konusu oldu.
Özellikle, bir önceki dönemde 5 ilçe belediyesi karşısında Büyükşehir'in tutumunun bu kez tezahür etmediği hatta, hizmet için birliktelik ve dostlukların pekişeceği bir ortam yaratıldığı konusunda görüş birliğine varıldı.
Hatırlayın o günleri; Büyükşehir Belediyesi kendi partisinden, CHP'den olan Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyeleri ile nasıl didişmişti… Kepez'in yüzüne bakılmamış, Döşemealtı ve Aksu kendi kaderlerine terkedilmişti.
Kentin 30 yıldır kanayan Kırcami imar planları için vatandaş ne denli umutlanmış ve "Büyükşehir CHP'li, Muratpaşa'da CHP'li, bundan daha uygun bir ortam bir daha ele geçmez" fikri kente yayılmıştı.
Ama ne oldu; Akaydın, Evcilmen'in Kırcami hususundaki hassasiyetini elinin tersi ile itti ve tartışma ortamı yaratan bir tavır takındı. Neticede, kaybeden bölge insanı ve Antalya oldu.
Çözümsüzlük günümüze taşındı.
Şimdi, gelişmelere bakıldığında Türel'in 19 ilçenin belediye başkanları ile olumlu bir diyalog kurduğu görülüyor.
İnşallah hep böyle gider de kazanan Antalya olur.
Şahsen umutluyum, Kırcami'den Batı Çevre Yolu'na Gazipaşa'nın köylerindeki su sıkıntısından, Akseki'nin yollarına kadar birçok sorunun gereken en kısa sürede giderileceğini düşünüyorum.
Başkanların samimiyetine güveniyorum.
En önemlisi; Antalyalıların, sağduyusuna inanıyorum.
Bakmayın, aradaki seçim sonuçlarını yüzdelerle değerlendiren çatlak seslere…
Arada eriyip giderler.
Bu kentin insanı böylelerine artık prim vermez… Çünkü çok şey değişti!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: İnşallah hep böyle gider
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN