Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ENFEST heyecanı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Özel Çocuklar Bilim Sanat ve Spor Festivali açılış töreni ile başladı

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Özel Çocuklar Bilim Sanat ve Spor Festivali başladı. Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda gerçekleşen törene, Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve davetliler katıldı. 7 özel eğitim okulu, 71 ilkokul ve yaklaşık bine yakın özel çocuğun katılımıyla gerçekleşen tören, renkli görüntülere sahne oldu.

YETENEKLERİ ÜSTÜN
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, engelli çocukların eğitimi için birçok çalışma yaptıklarını ancak yine de eksikliklerinin bulunduğunu, devlet olarak bunları kısa zamanda çözmeleri gerektiğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Kurtcephe de, "Şimdiye kadar yapılan gösteriler her çocuğumuzun yeteneklerinin ne kadar üstün, becerilerinin ne kadar gelişmiş olduğunu gösteriyor. Bunlar eğitimin eseri" diye konuştu.

TOPLUMLA KAYNAŞMA

Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren ise şunları söyledi: "Engelli engelsiz demeden yapacak çok işimiz var. Kafamızdaki engelleri, çevredeki mimari engelleri kaldırmamız lazım. Onları toplumla kaynaştıracak her türlü iş ve işlemleri yapmamız lazım. Çalışma hayatının içinde onlara çalışacak ortamı hazırlamamız lazım. Bu festival, bu dediklerimize katkı sağlayacaktır." Festival açılışında öğrenciler ve protokol arasındaki maç golsüz sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ENFEST heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN