Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahillerde ruhsat sıkıntısı yaşanıyor

Giriş Tarihi: 11.5.2014

Büyükşehir Belediyesi, sahillerin işletme hakkını isteyince, işletmeler ve dalgıç kulüpleri izin alamadı. Dalgıç kulüpleri ile 287 işletme sezona belgesiz başladı

Antalya'nın 640 kilometre sahilinin işletme hakkını Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yıllığına alma girişimleriyle, sahil işletmeleri su sporları ile dalgıç kulüplerinin işletme belgesi alma işlemleri durduruldu. Konyaaltı Plajı'ndaki işletme haklarını Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği kesinlik kazandığı, ilçelerde ise işletme hakkını bulunduran kaymakamlık gibi mercilerin kiralama yapıp yapmayacağının da henüz netlik kazanmadığı ifade edildi. Bu çalışmadan önce 6 su sporları işletmesine ruhsat veren Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ise izin verme işlemlerini durdurduğu vurgulandı. Manavgat'ta belgeyi Köyler Birliği'nin verdiğini, Bütünşehir Yasasıyla birliğin dağıldığını hatırlatan DTO Yönetim Kurulu Üyesi Gökmen Bakır, "Bir dernek, üyelere 1 bölümü peşin, 4 bölümü taksitle olmak üzere kendilerine ödeme yapılmasını ve sorunun dernek üzerinden hallolacağını söylemiş. İnsanlar belgeyi ararken konu ortaya çıktı" diye konuştu ve işletmelere buna benzer yanlış yerlere ödeme yapmamaları için uyarıda bulundu. Milli Emlak'tan kiralama işini tamamlayınca gelecek sezon tüm Antalya sahillerinin işletme hakkının Büyükşehir'de olacağını belirten Bakır, "Herkesin bulunduğu yerde kalması, ihaleye çıkmaması ve bilinçsiz kişilerin bu sektöre girmemesi için çabalıyoruz. Sadece belediyeden kiralayacaksınız. Ecrimisil kalkacak" ifadelerini kullandı.

ECRİMİSİL KALKIYOR
Toplantıya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü adına katılan Mücella Kılıç, geçen yıl su üstü 293 parkura, 225 tane de sualtı işletmesine belge verdiklerini açıkladı. DTO Başkan Yardımcısı Celal Önel ile Yönetim Kurulu Üyesi Gökmen Bakır da, kent merkezindeki işletmelerin belgelerini yenileyecek protokolün hazırlanmasının 15- 20 gün alacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahillerde ruhsat sıkıntısı yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN