Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaban kuşlarına ikinci bahar

Burdur'da hizmet veren Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi edilen şahin, gökdoğan ve güvercin gibi yaban kuşları törenle doğaya salıverildi

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Dünya Göçmen Kuşlar Günü nedeniyle Burdur'daki Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi görmüş yaban kuşları, doğaya salıverildi. Avcılar tarafından vurulma, tarım ilaçlarından zehirlenme, elektrik tellerine takılma gibi nedenlerle yaralı halde bulunan bir kızılşahin, iki şahin, birer gökdoğan ile güvercin, doğaya salındı. Yaraları tam iyileşmeyen bir kartal, çeşitli cinslerdeki baykuş ve şahinler de gözlem yapan öğrencilerin ilgisini çekti. Tedaviye alınan bu hayvanlar da iyileştikten sonra doğaya salınacak.

ÇEVRE İLLERDEN DE GELİYOR
Törene Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürü Tamer Yılmaz, Orman ve Su İşleri 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, çeşitli çevre ve doğa örgütü temsilcileri de katıldı. Lisinia Proje Koordinatörü Veteriner Öztürk Sarıca, merkezde Burdur ile birlikte çevre il ve ilçelerden de getirilen kuşların tedavi ve rehabilitasyonlarını yaptıklarını söyledi. Kuşların yaralarına göre bazılarının tedavisinin 2 ile 6 ay arasında sürebildiğini açıklayan Sarıca, gönüllülerin desteğiyle doğal yaşamı korumayı amaçladıklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaban kuşlarına ikinci bahar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN