Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya yasta

Soma'daki maden kazasında hayatını kaybeden işçiler için ilan edilen 3 günlük yas kapsamında Antalya ve ilçelerindeki tüm konserler, eğlence aktiviteleri iptal edildi

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Soma'da yaşanan facia Antalya'yı da yasa boğdu. Maden ocağında hayatını kaybeden işçiler için 3 günlük milli yas ilan edilmesiyle birlikte Antalya'daki tüm eğlence programları, şenlik ve festival gibi etkinlikler iptal edildi.

TÜREL'DEN BAŞSAĞLIĞI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yayınladığı başsağlığı mesajında duyduğu üzüntüyü ifade ederek şöyle konuştu: "Hepimizi üzen kazada yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim. Dualarımız, acımızın daha fazla büyümemesi ve madendeki işçilerimizden güzel haberler almak için. Milletimizin başı sağ olsun." Başkan Türel, Fransa'ya yapacağı çalışma ziyaretini de iptal etti. Türel, Cannes Film Festivali'ne giderek yapımcı, prodüktör ve sinemanın yıldızları ile bir araya gelecekti. Türel, Levent Yüksel konserini de iptal etti. Yaşanan facianın ardından Antalya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde yapılacak programların tamamı iptal edildi. Konyaaltı Belediyesi, stadyum açılış törenleri ve Kıraç konserini, Muratpaşa Belediyesi, 16-17 Mayıs'ta yapılacak konser etkinliklerini, Akdeniz Üniversitesi de Gençlik Şenliği'ndeki eğlence programlarını iptal ettiğini açıkladı. Pazar günü yapılacak Yörük Şenliği de ileri bir tarihe ertelendi. Alanya Belediye Başkanı Murat Yücel ise, ilçede bar ve eğlence mekanlarına 3 gün süreyle müzik yasağı getirdi.

GECE HAYATI DURDU

Antalya gece hayatına yön veren mekanlar da Soma'da yaşananlara duyarsız kalmadı. Arzu Turalı, Didar Çalık, Erdinç Karadeniz gibi sanatçılar, yasta olduklarını ve sahneye çıkmayacaklarını söylerken, eğlence mekanları da kapılarını bir süreliğine kapatacaklarını açıkladı. Antalya'nın en büyük açık hava diskosu konumundaki Ally'in sahibi Adnan Tosun, "Soma'da yaşanan acıya duyarsız kalmamız olanaksız" diyerek eğlenceye ara verdiklerini söyledi. Birçok eğlence mekanın bulunduğu Atatürk Parkı'nın yönetimi de Soma'daki acıya ortak olduklarını ve müzik yayınını durdurduklarını ifade etti.

Soma şehitleri anısına ağaç dikildi
EXPO 2016 Antalya alanında yer alan EXPO Ormanı'na EXPO 2016 Antalya Ajansı ve İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından 55 ağaç dikildi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ve İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi birlikte ağaç dikti. Dikilen ağaçlar Soma şehitlerine adandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya yasta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN