Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydemir: Isparta DOSB karma oluyor

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Isparta Deri Organize Sanayi Bölgesi'nin Karma OSB'ye dönüşmesi ile ilgili açıklama yapan Deri OSB Müdürü Tezcan Aydemir, Bakanlık yetkilileri ile yapılan son görüşmede karma OSB onayına ilişkin yazının bu hafta içinde Isparta'ya ulaşacağı bilgisinin kendilerine verildiğini açıkladı. Aydemir, şu anda deri esnafı dışında sanayiden 143 bin metrekarelik yer talebi olduğunu açıkladı.

56 PARSEL VAR

Deri OSB'nin birinci etap alanı içinde 62 sanayi parseli bulunduğunu belirten Aydemir, "Birinci etapta 140 bin metrekare parselden 37'si tahsis edilmiş vaziyette. Birinci etap alanı dolmadığı için ikinci etabın kamulaştırılmasına geçilmedi. İkinci etapta da 120 bin metrekare alana sahip 56 parsel bulunmaktadır. Birinci kısmın dolması için derici esnafı beklenmektedir. Ancak derici esnafı eskisi gibi kalmadığı için OSB'nin karma bölgeye çevrilmesi, böyle olduğunda da dolacağını talep ettik. OSB'lerde tüm işler Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının verdiği krediler üzerine kuruluyor. Bu kredilerin dönmesi için sanayi parselinin satılıp borcun ödenmesi lazım. Borcun geriye dönüşü az. Şu anda yıllık faiz oranı yüzde 3" dedi.

BÜYÜME TALEBİ
2012 yılı Şubat ayında Bakanlığa Karma OSB dönüşümü için müracaat ettiklerini hatırlatan Aydemir, "Geçen hafta Müsteşarımızla görüşme yapıldı. Talep edilen tüm şartları yerine getirdiğimizi söyledik. Bu hafta içinde yazımızın geleceği söylendi" şeklinde konuştu. Tezcan Aydemir, birinci etap dolduktan sonra ikinci etabın kamulaştırılmasına geçileceğini de sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydemir: Isparta DOSB karma oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN