Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böcek sahilde ısrarcı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı sahilini sahipsiz bırakmayacaklarını belirterek, sahilin siyasete alet edilmemesini istedi

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in sahilin ücretsiz olacağı yönündeki açıklamalarını saygıyla karşıladığını dile belirterek, "Konyaaltı sahilini sahipsiz bırakmayacağız" dedi.

TOPLANTI DÜZENLEDİ

Başkan Böcek, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Konyaaltı sahilinin işletilmesi hakkını Büyükşehir Belediyesi'ne vermemesi kararına saygı duyulması gerektiğini belirtti. Kimsenin sahille ilgili ucuz politika yapmamasını isteyen Böcek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Türel'e saygım sonsuz. Sonuçta kendisine oy veren ve vermeyen herkesin başkanı. Halk, 5 yıl aradan sonra Türel'i yeniden seçti. Buna saygı duyacağız ama kimse ucuz politika yapmasın, sahili siyasete alet etmesin" diye konuştu.

SAYGI DUYUYORUM AMA

Göreve geldiği dönemde sahilin içler acısı durumda bulunduğunu öne süren Böcek, atık suların sahile aktığı bir dönemde yaptıkları projeyle Konyaaltı'nı dünyanın en güzel sahillerinden biri haline getirdiklerini ifade etti. "Sahilin sahipsiz duruma gelmesi, Menderes Türel'in AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemde gerçekleştirildi" diyen Böcek, sözlerine şu şekilde devam etti: "Türel'in, sahilin ücretsiz olacağı yönündeki açıklamalarını saygıyla karşılıyorum ama Konyaaltı sahilini sahipsiz bırakmayacağız. Plajımız bir halk plajıydı. Otoparkları ücretsizdi. Sahille ilgili süreç daha önce tamamlanması gerekirken seçim sonuna bırakıldı. Bunun siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum. Bize destek veren CHP'li ve MHP'li arkadaşlara teşekkür ediyorum."

SIKINTI YAŞANACAK

Başkan Böcek, Türel'i, göreve seçilmesinden sonra ziyaret ederek beraber çalışma isteğini dile getirdiğini bildirerek, "Tatlı yiyip tatlı konuşmuştuk. Ben hala buna inanıyorum. İhanet diye bir şey yok. Konyaaltı Belediyesi'ne verilsin, burayı nasıl güzel işletiriz herkes görür" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin vaat ettiği ücretsiz hizmeti kendilerinin de sunabileceğini belirten Böcek, sezonun başladığı bu dönemde belirsizliğin sahili kullanacak vatandaşlar için sıkıntıya neden olabileceğine dikkati çekti.

KİMSE KABUL ETMEZ

Başkan Muhittin Böcek, "Büyükşehir Belediyesi, günlük 40-50 bin kişinin gittiği sahili bize teslim ederse halkımıza her türlü hizmeti veririz. İktidar olanlar, bu gibi konularda sorumludur. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Önemli olan sahili kimin işlettiği değildir. Hiçbir belediye başkanı, sınırları içindeki sahillerin Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesini istemez. Bunu, görüştüğümüz AK Partili belediye başkanı arkadaşlar da dile getiriyor. Lütfen empati yapalım. Hangi partiden olursa olsun, bir ilçe belediye başkanı Kemer sahilinin büyükşehir tarafından işletilmesini kabullenir mi?" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böcek sahilde ısrarcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN