İstemezük muhalefeti

AK Parti İl Başkanı Köse, CHP ve MHP'nin Konyaaltı'ya hizmet etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığının ortaya çıktığını belirterek, "İstemezükçüler 100. Yıl'daki gibi yine hortladı" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2014
AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Konyaaltı sahilini sahipsiz bırakan CHP ve MHP'ye sert çıktı. Köse, iki partinin sırf muhalefet olsun diye halkı hizmetten mahrum bıraktıklarını söyledi. Yasa gereği sahillerin önce Büyükşehir'e daha sonra ilçe belediyelerine devir edileceğine dikkat çeken Köse, muhalefetin yeni Büyükşehir Yasası'nı henüz öğrenemediğini söyledi.

BAKIŞIMIZ DEĞİŞTİ

Meclis öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte tüm ilçe belediyelerini ziyaret ettiklerini ve sahilleri birlikte yönetecekleri yönünde başkanlara söz verdiklerini aktaran Köse, muhalefetin tavrından sonra fikir değişikliğine gideceklerini ifade etti. Yeni yasanın detayları hakkında bilgi veren Köse, "Sahilleri ilçe belediyeleri almak istiyor. Fakat atladıkları bir nokta var. Yasa gereği önce Büyükşehir Belediyesi almalı ki ondan sonra ilçelere verilebilsin. Biz zaten bu hakkı ilçelere verecektik, bu anlamda işbirliği yapıyorduk. Ama muhalefetin bu tavrı bizim de konuya bakış açımızı gözden geçirmemizi gerektirdi. İlçe belediyeleri bireysel olarak bu yetkiyi ilgili bakanlıktan alamıyor, buraları yönetemiyor. Önce Büyükşehir Belediyesi almalı ki ilçe belediyesine devir edip, yönetimini sağlasın. Şimdi bunun da önü tıkanmış oldu" dedi.

YASAYA KARŞI GELDİLER

Siyaset yapmak adına halka hizmeti engellemeyi bile göze alan bir muhalefet ile karşı karşıya olduklarına dikkat çeken Köse, "Yasayı bilmiyorlar, öyle sorumsuz davrandılar ki hizmet üretilmesin diye böyle bir sorumsuzluğun içerisine girdiler. Bunu dahi siyaset malzemesi yapan bir muhalefet var. Bundan sonra bizim tavrımız da farklı olacak. Biz ilçelerde buraları birlikte yöneteceğiz sözünü verdik. Biz bunları söylemişken, hiç bunlar konuşulmamış gibi Büyükşehir'in almasına karşıyız diye bir muhalefet üretilmesi çok büyük bir problemdir. Bu tamamen klasik 'istemezük' muhalefeti. Bu aynı zamanda yasaya karşı gelmektir" şeklinde konuştu.

İKTİDAR HIRSI
Muhalefetin Büyükşehir'i yönettiği dönemde Konyaaltı sahilini almak için başvuru yaptığını ancak seçimi kaybedince kendi yaptıkları başvuruyu ret ettiklerini söyleyen Köse, muhalefetin bu tavrı ile vatandaşı hiçe saydığını ve hizmet etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını ortaya koyduklarını vurguladı. Muhalefetin iktidar hırsı içerisinde olduğunu aktaran Köse, şunları söyledi: "3 ay önce CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin Mustafa Akaydın'ın Konyaaltı sahili bize verilsin diye yazılı başvurusu var. 3 ay önce bunu söyleyen talep eden muhalefet şimdi kendi isteklerine karşı çıkıyor. Mesele iktidarda kendilerinin olup olmamasıymış. Çok net bir şekilde ortaya koydular."

VATANDAŞ NE DİYOR
Konyaaltı sahilinin asıl sahibi olan vatandaşlar, sahilin son durumundan hiç memnun olmadıklarını belirtti. Güvenlik, temizlik ve tuvalet sorununun had safhaya ulaştığını aktaran vatandaşlar, sorunlara en kısa zamanda çözüm üretilmesini istedi.

Asiye Turgut

Her yer leş gibi. Kumsal kırık cam dolu. Geçen gün bir vatandaşın ayağı kesildi. Geceleri uyuşturucu madde kullanıcıları buraları mesken tuttu. Güvenlik hiç yok. Son derece pis ve sahipsiz buralar. Biz sahip çıkıyoruz ama yetmiyor.

Mevlüt Bartın

Konyaaltı sahilini önceki hali gibi kullanmak istiyoruz. Plaj cıvıl cıvıldı, her şey yerindeydi. İnsanlar aileleri ile birlikte gelip her türlü ihtiyaçlarını karşılıyordu. Ama şimdi köhne bir yer oldu. Temizlik ve güvenlik sıfır. Güvenliğin olması şart.

Mehmet Toratan

konyaaltı'da her şey bir yana birincisi tuvaletler yok. İkincisi ise sahile inecek yer yok. Üçüncüsü bakım ve temizlik yok. Dördüncüsü de güvenlik yok. Sorunlar saymakla bitmez. Sahilin bu halinden ben dahil hiç bir vatandaş memnun değil.

İsmail Taşkınoğlu

Sahilin bu kadar bakımsız olduğu bir zamanı hiç hatırlamıyorum. Bir an evvel bir şeyler yapılmalı yoksa bu sahile yazık olur. Bakım ve temizlik yok. Burası güzellikler ile buluşunca daha anlamlı oluyor. Yoksa sırf deniz bir işe yaramıyor. Hizmet lazım.

Şemsettin Toy

Sahille birlikte Boğaçay'ın da hali içler acısı. Sahil boyu uzanıyor. 1999'da buraya geldik o zamanda kötüydü, sonra güzelleşti ama şimdi yine eskiye döndük. Güvenlik yok, temizlik yapılmıyor. Tuvaletler kapalı. Sahilden kötü kokular yayılmaya başladı.

Mehmet Kurtul

Sosyal tesisler olsa aileler buradan daha fazla yararlanabilir. Temizlik ve güvenlikten hiç memnun değiliz. Eskiden tesisler vardı ama 3 liralık şeyi 10 liraya satıyordu. Çok pahalıydı. Burası cennet, düzgün bir hale gelmesi hepimizin faydasına. Önceki model iyiydi ama fiyatlar çok abartılıydı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstemezük muhalefeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN