Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teras var seyir yok

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan seyir terasından görünen manzara Antalya'nın imajını zedelemekle kalmıyor, bölgede yıkılmaya yüz tutan evler can güvenliğini de tehlikeye atıyor

Giriş Tarihi: 16.5.2014
Antalya'da her gün binlerce turisti ağırlayan Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan seyir terasının manzarası görenlerin içini acıtıyor. Antalya'nın balkonu sayılan yerden tarihi mirasımız olan Kaleiçi'ni izlemek isteyen yerli ve yabancı konuklar, moloz yığınları ve yıkık dökük evlerle karşı karşıya kalıyor.

MOLOZ YIĞINLARI

Cumhuriyet Meydanı'nın Kaleiçi'ne bakan yüzünde yer alan seyir terası, turizm sezonu başlamasına rağmen, konuklarına göze hoş gelmeyen manzaralar sunmaya devam ediyor. Terasın hemen alt kısmında yer alan harabeye dönmüş evler ve gelişi güzel atılmış moloz yığınları Antalya'nın güzelliğine gölge düşürüyor. Yüzlerce turistin önünde fotoğraf çektirdiği seyir terasının fonunda, harabeye dönmüş evler ve yıkıntılar beliriyor.

İMAJIMIZI ZEDELİYOR
Kent merkezini gezen turistlerin hemen hepsinin uğradığı noktaların başında gelen seyir terası, tarihi güzellikler ile dolu Kaleiçi'ne farklı anlamlar yüklenmesine neden oluyor. Terastan genellikle evlerin çatıları görünürken, söz konusu metruk evler bulundukları konum itibariyle tüm detayları ile izlenebiliyor. Yakından bakılma imkanına sahip bu evler tüm Kaleiçi'nin bu tür yapılarla dolu olduğu bir bölge izlenimi yaratıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teras var seyir yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN