Hayalet bina tehlike saçıyor

Giriş Tarihi: 22.5.2014

Antalya'da gaz sıkışması nedeniyle 2009 yılında meydana gelen patlamada harabeye dönen Işıklar Caddesi'ndeki Girne Apartmanı etrafa tehlike saçmaya devam ediyor

Antalya'da gaz patlaması ile tanınmaz hale gelen Girne Apartmanı hayalet binaya döndü. Kat maliklerinin anlaşamaması nedeniyle 5 yıldır yıkılamayan bina, görüntü kirliliğinin yanında etrafa tehlike saçıyor. Cam kırıkları ve düşmek üzere olan pencere panjurları kaldırımda yürüyen vatandaşı tehdit ediyor.

200 BİNA HASAR GÖRMÜŞTÜ

Binanın alt katında bulunan restoranda 9 Kasım 2009 sabahı 06.40 sıralarında gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana gelmiş, cadde savaş alanına dönmüştü. Patlamanın ardından Girne Apartmanı boşaltılmıştı. Geçen 5 yılın ardından Girne Apartmanı kat malikleri aralarında anlaşamayınca yıkılıp yerine yenisi yapılamadı. Viranaye dönen bina madde bağımlıları ve mekan takımı olarak tabir edilen alkol bağımlılarının evi oldu. Girne Apartmanı'nın para eden eşyaları ise çalındı. Yıkılmış duvarları, çatlamış direkleri ve kırılmış camları ile etrafa tehlike saçan ve kentin en gözde caddelerinden olan Işıklar'da görüntü kirliliği yaratan bina hayalet eve dönüştü.

ÖLÜME DAVETİYE ÇIKARTIYOR
Geçen süreye rağmen binanın etrafında hiçbir güvenlik önlemi de alınmadı. 5 yıldır bakılmayan binanın kırık camları, düşmek üzere olan panjurları ise adeta ölüme davetiye çıkartıyor. En küçük rüzgarda kopmak üzere olan panjurların kaldırımdan geçen birinin başına düşmesi halinde ölümle sonuçlanabileceğini belirten çevre esnafı ve vatandaşlar en kısa sürede binada koruyucu çadır veya bezle güvenlik önlemi alınmasını istedi. Civarda yaşayanlar ayrıca binanın yanına idrar kokusundan yaklaşılamadığından da yakındı.

5 YILDIR ANLAŞMA YAPILAMADI
Işıklar Caddesi'ndeki Girne Apartmanı hayalet binaya döndü. Kat maliklerinin anlaşamaması nedeniyle 5 yıldır yıkılamayan bina, görüntü kirliliğinin yanında etrafa tehlike saçıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayalet bina tehlike saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN