Reform şart

Antalyaspor'un eski başkanlarından Hasan Subaşı, yönetime talip olan isimlerin çıkmasının gelecek için umutlandırdığını ifade etti

Giriş Tarihi: 22.5.2014
SABAH Akdeniz'in dün 'Büyük konsensüs' başlığıyla verdiği haber camiada memnunlukla karşılandı. Antalyaspor'un eski başkanlarından Hasan Subaşı kulübün kritik günler yaşadığını ifade ederek "Benim de katıldığım Onur Kurulu Başkanlar toplantısında sorunlar masaya yatırıldı. Sorunlar tartışılıyor ama ihtiyaç olan şey genel bir destek. Derneğin yüzde 50'nin üzerine hissesi var. Öncelikle bu yapısal sorun aşılmalı. Dernek elinden geleni yapıyor ama bu ağır sorumluluğu dağıtmak lazım. Sistem derneğe ağır bir yük yüklemiş" dedi.

TALİP ÇIKMASI OLUMLU

Yapısal sorunların 1 günde çözülemeyeceğinin altını çizen Subaşı, "Dernek ve vakıf yöneticilerinin bir tüzük hazırlığı içinde olduklarını biliyoruz. Bu sorunları çözmek biraz zaman alacaktır. 29'unda yapılacak seçimden sonraki işler. Ben şu anda elini taşın altına koymak isteyenleri ismen değerlendirmem. Önemli olan bu kişilerin çıkmasıdır. Antalyaspor açısından sevindirici olan budur. Doğru olup olmadığı tartışılır ama mevcut başkanın da 'Kimse yoksa ben devam ederim' demesi de olumlu" dedi.

SİYASET GİRMEZ

Adı başkan adayları arasında geçen Deniz Karataş'ın kendisiyle konuştuğunu ifade eden Hasan Subaşı, 'Bir liste çalışmaları varmış. Fikir aldılar. Benim sembolik bir oyum vardır, gidip genel kurulda oyumu kullanırım. Gerisini bilemem" diye konuştu. Mevcut ortamda siyaset kurumunun işin içine girip sorumluluk almak istememesini de normal karşıladığını belirten eski başkanlardan Subaşı, "İçinde bulunulan durumdan genel bir destek sağlayarak çıkılabilir. Antalyaspor'da bu güç her zaman vardır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reform şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN