Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adaylara çağrı

Giriş Tarihi: 23.5.2014

Antalyaspor Vakfı ve Derneği aday olacaklara çağrı yaparak, "Genel kuruldan 2 gün öncesine kadar liste ve projelerinizi getirin' dedi

Antalyaspor A.Ş'nin en büyük iki hissedarı olan Antalyaspor Vakfı ve Antalyaspor Kulübü Derneği, 29 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Antalyaspor A.Ş. Genel Kurulu öncesi bir açıklama yaparak adaylara çağrıda bulundu. Yapılan ortak açıklamada Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu'na aday olacakların liste ve projelerinin büyük önem taşıdığının altı çizildi.

LİSTELERİNİZİ GETİRİN

Antalyaspor A.Ş. Başkanı ve yönetimini seçecek olan Dernek ve Vakıf yönetiminin seçim öncesi liste ve projeleri değerlendirmek istediğinin belirtildiği açıklamada, "Genel Kurul öncesi vakıf ve derneğimizin gerekli organları ile bir durum değerlendirmesi yapmak istiyoruz. Bu nedenle, Genel Kurul'da aday olacak başkan ve yönetim kurullarının en geç 27 Mayıs 2014 saat 17.00'ye kadar çalışmaları ve hazırlıklarını tamamlayıp Antalyaspor Vakfı ve Antalyaspor Kulübü Derneği ile projelerini paylaşması, vereceğimiz karar ve Antalyaspor A.Ş'nin sağlıklı bir genel kurul yapması açısından gereklidir" ifadelerine yer verildi.

YÜZDE 95 HİSSE İKİSİNDE

Antalyaspor A.Ş'nin hisselerinin yüzde 57'ye yakını Antalyaspor Kulübü Derneği'nde, yüzde 37'si de Antalyaspor Vakfı'nda bulunuyor. İki kurumun toplamı, küsüratlarla birlikte yüzde 95'i bulurken diğer yüzde 5'lik kısım bazı STK ve kurumlar ile bireysel hisse sahiplerinde bulunuyor. A.Ş. yönetimini tek başına Antalyaspor Kulübü Derneği seçebiliyor. Ancak alınan karar gereği, yeni başkanı Dernek, Vakıf ve Başkanlar Kurulu'ndan oluşacak 40 kişilik bir heyet belirleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adaylara çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN