Daha güzel Antalya için birlikle çalışalım

Meslek odaları başkanlarıyla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, "Engelleyen, dava açan değil, katkı koyanlardan olun" diye konuştu

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in meslek odalarının başkanları ile yaptığı görüşmeden, daha güzel bir Antalya için birlikte çalışma kararı çıktı. Türel, daha önce kendisini makamında ziyaret eden ve başarı dileklerini ileten meslek odaları başkanlarına iade-i ziyaret gerçekleştirdi. İnşaat Mühendisleri Odası'nda gerçekleşen görüşmede hava, görüntü ve gürültü kirliliğinden, ulaşım master planına, Boğaçayı projesinden, özel idare binasının yıkımına kadar her türlü konu görüşüldü.

BİRLİKTE ÇALIŞMA DÖNEMİ

Başkan Menderes Türel, Antalya'nın geleceğine imza atacak büyük projelere bir bir başlayacaklarını söyledi. Bu projelerin hayata geçirilmesinde her türlü katkıya ve eleştiriye açık olduklarını dile getiren Başkan Türel, "Karşı çıkan değil, eksikleri tamamlayan destek olan tarafta olmak en güzeli. Antalya'nın geleceğine imza atacak bu eserler kazandırılıyor iken, bu hizmete karşı çıkan, o hizmete eleştiri getiren, o hizmeti dava eden insanlar olarak anılmaktansa, o hizmete, o esere, o projeye katkı koyan, destekleyen, kazandırılmasında çok ciddi rol alan, oda başkanları olmayı her halde gönülden arzu edersiniz" şeklinde konuştu. Türel'in kendilerine yönelik olumlu ve yapıcı tutumundan duydukları mutluluğu ifade eden meslek odaları başkanları da işbirliğine açık olduklarını, üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını ifade etti. Toplantıya katılanlar daha önce yaşanan karşılıklı sürtüşmelerin geride kaldığını, birlikte çalışma döneminin başladığını dile getirdi.

ULAŞIM MASTER PLANI
Önceliklerinin ulaşım sorununu çözmek olduğunu dile getiren Türel "Ulaşımla ilgili ilk adımı ulaşım master planı yaptırmakla atacağız. Buna mevcut planı güncelleştirme de diyebiliriz. Başlatılan kavşak çalışmaları daha önceki ulaşım master planlarında öngörülmektedir. Yeni ulaşım master planını beklersek acil sorunları ertelemiş oluruz" dedi.

BİNA YERİNE YEŞİL ALAN
Halkın talep ettiği yerlerde kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunun altını çizen Başkan Türel, "Özel İdare binasını tamamen yıkıp, güzel bir peyzaj çalışması yapacağız. Bizim artık orada planlamayı toptan yapmamız lazım. Açıyı biraz daha genişleterek, belki ön taraftaki binalara kentsel dönüşüm uygulanabilmesini artık düşünmeliyiz. O bölgeyi bütüncül bir plan yapıp, Antalya'ya kazandırmalıyız. Perspektifi biraz daha genişletelim. Bunun için gerekli izinlerin alınması gerekiyor. Ancak eşdeğer imkanlar yaratılmak suretiyle bu izinler veriliyor. Cumhuriyet Meydanı'nın adına yakışır görünümünü, daha haşmetli bir hale dönüştürerek, o bölgeyi Antalya'nın en önemli çekim merkezi ve cazibe alanına dönüştürebiliriz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha güzel Antalya için birlikle çalışalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN