Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BAKA'dan İran'a sağlık çıkarması

Bölgenin sağlık turizmi potansiyeli, Ortadoğu sağlık sektörünün büyük ilgi gösterdiği 1 milyonun üzerinde ziyaretçiyi çeken İran Sağlık Fuarı'nda tanıtıldı

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Turizmin merkezi olan Batı Akdeniz'de farkındalık oluşturulması, sektörün ortak hareket etmesi ve işbirliğini güçlendirerek rekabetçiliğin artırılması amacıyla sağlık turizminde kümelenme çalışması koordine eden BAKA, bölgenin potansiyelini tanıtma çalışmalarını da sürdürüyor. BAKA bölgenin sağlık turizmi potansiyelinin Ortadoğu sağlık sektörünün büyük ilgi gösterdiği 5 bine yakın firma ile 1 milyonun üzerinde ziyaretçiyi buluşturan İran Sağlık Fuarı'nda, tanıtım gerçekleştirdi.

BİLGİLER VERİLDİ
İran'da Türk Ticaret ve Turizm Müşavirliği, Tabipler Birliği Başkanlığı, İranlı sağlık sektörü temsilcileri ve akademisyenlerin katıldığı çalıştaylar ile hastane ziyaretlerini de içine alan programlarda, BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Sadettin Dikmen, bölgenin sağlık ve diğer turizm sektörlerinde potansiyeli, yapılan dünyaca ünlü ameliyatlar, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri gibi konularda İranlı sektör temsilcilerine geniş bilgiler aktardı. Ayrıca, İran Tabipler Birliği de ziyaret edildi.

Kazak misafirler Antalya'yı tanıyor
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Termessos Turizm paydaşlığında düzenlenen Kazakistan Fam Trip Organizasyonu kapsamında Antalya'ya gelen Kazak misafirler, Antalya Valiliği'ni ziyaret etti. Kazak misafirleri kabul eden Vali Yardımcısı Recep Yüksel, "Hem devlet başkanları düzeyinde, hem de turizm, ticaret, kardeşlik düzeyinde ilişkilerimiz, paylaşımlarımız giderek artmakta. 2013'te Türkiye'yi 425 bin Kazak ziyaret etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAKA'dan İran'a sağlık çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN