Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülümüzü soldurmayın

Geçen yıl Türkiye ekonomisine 25 milyon Euro kazandıran Isparta gülü sorun yumağı nedeniyle solmak üzere. GÜLBİRLİK, gülün solmaması için devlet desteğinin zorunlu olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, devletin kendilerine destek vermesi gerektiğini söyledi. Türkiye'de Koza'ya (İpek Böceği- Bursa), Tiftik Keçisi'ne (Ankara), Çay'a (Karadeniz Bölgesi) destek verildiğini ifade eden Çelik, "Gül Çiçeği kaderine terk edilmiş durumda. Herkes bilsin ki, gül çiçeği olmaz ise Isparta ağır darbe alır" dedi.

KAYIT DIŞI ÖNLENEMİYOR
Üzüm, zeytin ve incir de KDV'nin yüzde 3.5 ve 8 olarak uygulandığına dikkat çeken Çelik, "Bizde KDV yüzde 18. Bu neden? Devletimize çağrı yapıyorum. Ya KDV'yi en az yüzde 8'e indirin ya da kayıt dışı olanları resmi ekonomiye alın. Bize eşit rekabet şartlarında mücadele imkânı sağlayın" diye konuştu.

BULGARİSTAN UÇURUYOR

Miras Hukuku'nun Türkiye'de can yakıcı bir sorun olduğunun altını çizen GÜLBİRLİK Genel Müdürü, "Biz 3-5 dönüm arazi ile yürüyoruz. Bulgaristan'da 100- 250 dekar arazilerde gül çiçeği yetiştiriliyor. Bulgaristan Hükümeti, 'çılgın' gibi destek veriyor. Buhar için yüzde 75 yakıt desteği var. Ben maça 2-0 mağlup başlıyorum. Devlet, bizi duymalı" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülümüzü soldurmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN