Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKSAV'a kilit vuruldu

Giriş Tarihi: 25.5.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, "AKSAV'sız yola devam edeceğiz" açıklamasından sonra AKSAV yönetiminin aldığı Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, AKM'de yapıldı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ilk toplantısı ertelenen genel kurulun ikinci turuna 129 üyenin vekaletlerle birlikte sadece 27'si katıldı. AKSAV'ın yönetimine yine hiç kimsenin aday olmaması üzerine 20 yılı geride bırakan vakıf, yasalar gereği kayyuma devredilerek tasfiye edilecek.

KEŞKE HERKES GELSEYDİ

Vakfın mevcut durumu ile ayakta kalmasının mümkün olmadığını aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Dağıstanlı, "Vakıf ile ilgili çok önemli bir kararın alınacağı bir günde tüm vakıf üyelerinin burada olmasını dilerdim" dedi.

AKAYDIN'A YÜKLENDİ

Toplantıya katılmayan üyelere sitem eden İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Şanlı, vakfın kötü gidişinde eski başkan Mustafa Akaydın'ın payı olduğunu ima etti. Belediye başkanlarının değişmesi ile vakıf kimliğinin de sürekli değiştiğini ve eski başkan Mustafa Akaydın döneminde AKSAV'ın CHP'li bir vakıf görünümüne büründüğünü söyleyen Şanlı, vakfı Akaydın'dan 5 buçuk milyon lira borç ile devir aldıklarını ifade etti.

TÜREL'E KIZMIYORUM
Şanlı, "Vakıf bu dönemde Kültür Daire Başkanlığı'nın altında çalışan bir vakıf haline getirildi. Son dönemde bize tek kuruş verilmedi. 2013'te de Kültür Bakanlığı'ndan da tek kuruş para gelmedi. 2012'de sona eren kira sözleşmeleri yenilenmedi. Vakfın tüm gelirleri sıfırlandı. Ben Menderes Türel'in bu vakfa para ödemeyeceğim demesine ve yönetimine talip olmamasına kızmıyorum. Vakıf 5 yıl ne yaptı onu sorgulamamız lazım. Ya da belediye vakıf işbirliğinde belediyeye ne verildi vakfa ne verildi önce onları sorgulamamız lazım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKSAV'a kilit vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN