İlk transfer AK Parti'den

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Merthatun, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. Merthatun'a parti rozetini AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu taktı

Giriş Tarihi: 25.5.2014
AK Parti, Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki ilk transferini gerçekleştirdi. CHP Muratpaşa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Merthatun, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. Merthatun'a parti rozetini AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu taktı. AK Parti'nin Merthatun transferi ile meclisteki sandalye sayısını 51'e çıkmış oldu. AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen İl Danışma Meclisi'nde gerçekleşen kabul töreninde Ercan Merthatun dışında 19 CHP üyesi de AK Parti'ye geçti.

KÜÇÜK MOSKAVA

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Çavuşoğlu, Merthatun'un en az kendisi kadar AK Parti'li olduğunu, sadece aradaki farkı kapatması için çok çalışması gerektiğini söyledi. 30 Mart seçimlerine de değinen Çavuşoğlu, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz. 30 Mart'ta yaptığınız çalışmaların meyvesini aldık. Antalya'da birlik beraberlik içinde olur, ben değil biz olarak hareket edersek seçimi kazanacağımızı gördük. Gazipaşa'ya benim çocukluğumda küçük Moskova derlerdi. Ama şimdi CHP orada 3'üncü parti oldu. Şimdi Gazipaşa Havalimanı'nın pistini 500 metre daha uzatacağız, onayı alındı" dedi.

VURAL SAVAŞ GERÇEĞİ

Seçim gecesi adliye binasında yaşanan olaylara da değinen Çavuşoğlu, bugüne kadar hiç dillendirmediği bir detayı da partililer ile paylaştı. Bu güne kadar sustuğunu ama artık konuşmanın zamanını geldiğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "30 Mart akşamı hiç bir şekilde orada olmaması gereken herkes vardı. Vural Savaş'ın orada ne işi var. İlk kez isim veriyorum ama biz sustukça bize saldırdılar. Biz gittik oyunlarını bozduk. Ama yeter, seçim gecesi Vural Savaş'ın orada ne işi vardı?" diye sordu.

KAVGA DEĞİL HİZMET

Tüm partililerin seçimlerde çok büyük gayret gösterdiğini ve zaferde herkesin pay sahibi olduğunu aktaran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, muhalefet partilerini hizmetin vatandaşa ulaşmasını engellemekle suçladı. Konyaaltı sahili üzerinde yapılan siyasi oyunlardan söz eden Türel, "Biz Konyaaltı'nda tüm hizmetlerin ücretsiz olarak halka sunulmasını planlarken muhalefet ittifak yaparak 'Hayır bu hizmeti halka vermeyin' diyor. Biz Antalya'ya kavga etmek için gelmedik. Hizmet etmek için geldik" dedi.

KUTLAMA TÜREL'DEN

CHP'den AK Parti'ye geçen Ercan Merthatun'u da tebrik eden Türel, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bugün bir kardeşimiz daha AK Parti sıralarında siyaset yapma kararı verdi. Ben siyaset yapma kararı verdiğimde hiç düşünmeden AK Parti'yi seçtim ve hiç bir zaman pişman olmadım. Ercan Merthatun kardeşimizi bu isabetli kararından dolayı tebrik ediyorum."

HEDEF CUMHURBAŞKANLIĞI

Antalya'nın geride kalan son 5 yılda çok şey kaybettiğini ifade eden AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ise sahillerin CHP'nin olmadığını 30 Mart'ta tüm Türkiye'nin gördüğünü vurguladı. Antalya'nın 640 kilometrelik sahil şeridinde artık AK Parti'nin olduğuna dikkat çeken Köse, "Biz hep muhalefete elimizi uzattık ama elimiz hep havada kaldı. Siyaset yapmayalım hizmet edelim mesajını verdik ama Konyaaltı sahilinde muhalefetin hizmet etmek gibi bir niyeti olmadığını gördük. CHP ve MHP verdiği oylar ile Konyaaltı sahilinin halka açılmasını engellediler" ifadelerini kullandı.

EN İYİ HİZMET İÇİN

AK Parti'ye geçen Ercan Merthatun ise, yeni partisinin meclisteki tek Alevi kökenli üyesi olduğuna dikkat çekerek "Henüz 2 aydır süren meclis üyeliğim süresince gördüm ki siyasette başkalarının omuzlarında yükselmek, şahsi menfaat ve hırslarını indirgemek niyetinde olanlarla aynı çatı altında bulunmanın mümkün olmadığını anladım. Burada asıl söz konusu olan mensubu olduğum Alevi toplumuna en iyi hizmeti verebilmektir. Bu hizmeti de en iyi şekilde AK Parti kadroları içerisinde gerçekleştireceğime inanıyorum" dedi.

MODERN ANTALYA
Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz hizmet için düğmeye bastıklarını söyleyen Türel, "Kavşak çalışmaları başladı. İl Özel İdaresi binasını önümüzdeki hafta yıkıyoruz. Orayı yeşil alan haline getirip halkımızın hizmetine sunacağız. Konyaaltı sahilini peşkeş çekecek dediler. Haftaya orada hizmet başlıyor. O iftira atanlar kaçacak delik arıyorlar. Havalimanı istikametine iki yeni yol açıyoruz. Belediye hizmet binasına 5 sene çivi çakmadılar. 1 yıl içinde belediyemizi barakalardan kurtarıp modern bir görünüme kavuşturacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk transfer AK Parti'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN