Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizcilikle tanıştılar

Giriş Tarihi: 26.5.2014

Antalya, Burdur ve Isparta'dan 20 üstün zekalı öğrenci, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı'nda konuk edildi ve denizciliğin incelikleri anlatıldı

Antalya, Burdur ve Isparta'dan, Yansıma Üstün Zekalılar Enstitüsü'nde eğitim gören 7-9 yaşlarındaki 20 üstün zekalı öğrenci, öğretmenleri eşliğinde önce Sahil Güvenlik Antalya Hava Grup Komutanlığındaki seminere katıldı. Seminerde, Sahil Güvenlik Antalya Hava Grup Komutanı Binbaşı Ali Öztürk, öğrencilere sahil güvenliğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

DENİZCİLİĞİ ÖĞRENDİLER

Helikoptere binerek fotoğraf çektiren öğrenciler, TCSG-105 sahil güvenlik botunu da gezdi. Gezi sonunda Sahil Güvenlik dalgıçları, öğrencilere gösteri yaptı. Enstitüde eğitmenlik yapan Abdullah Çetin, çocuklara denizciliğin önemini anlatmak ve sevdirmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Öğrencilerin helikopter ve botları doğal ortamda gördüğünü dile getiren Çetin, ekiplerin çalışmalarına da katıldığını bildirdi. Öğrencilerden Doğa Tamer Koç ise daha önce yaşamadıkları bu deneyimi kendilerine sağlayanlara teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizcilikle tanıştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN