Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bana kızımı versinler

Antalya'da Mustafa Vernez, imam nikahlı eşi Ö.K'nin kızları Güler'le kayıplara karıştığını iddia etti

Giriş Tarihi: 27.5.2014
Kepçe operatörü Mustafa Vernez (40) 7 yıldır birlikte yaşadığı imam nikahlı eşi Ö.K'nin 9 aylık kızı Güler'i alıp kayıplara karıştığını iddia etti. Vernez, ayrıca kaçan eşinin kızı Güler'i ilk eşi E.A'nın nüfusuna kaydettirdiğini de belirterek, "Kızımı bulup kendi nüfusuma geçirmek istiyorum. Ancak eşime ulaşamadım. Doğum raporunda çocuğun benden olduğu belgeli" diye konuştu.

7 YIL AYNI EVİ PAYLAŞTIK

Antalya'da yaşayan Mustafa Vernez, 2007 yılında Aksu ilçesinde, eşi E.A'yı terk edip Burdur'dan Antalya'ya gelen Ö.K. ile tanıştığını söyledi. Bir süre sonra imam nikahı kıyarak aynı evde yaşamaya başladıklarını da belirten Vernez, "Bu sırada Ö.K. birinci eşinden ayrılmamıştı. Benle yaşarken de 7 yıl boyunca aralarında çıkan hukuki anlaşmazlık nedeniyle resmi olarak ayrılık olmadı. 7 yıl birlikteliğin sonunda 13 Eylül 2013 tarihinde kızım Güler dünyaya geldi. Resmi evliliğimiz olmadığı için kızımı üstüme kaydettiremedim. 5 ay sonra 4 Şubat 2014 tarihinde imam nikahlı eşim Ö.K. kızım Güler'i de alarak bir yakınının yanına gitmiş. Bana, 'Biz seni terk ettik' diye mesaj attı" dedi.

ULAŞAMIYORUM
Ö.K' nin kızları Güler'i eski eşi E.A'nın nüfusuna kaydettirdiğini söyleyen Vernez, bu işlemin ardından Ö.K'nin eski eşi E.A'dan resmi olarak boşandığını da söyledi. Ö.K'nin boşandığı eşi E.A'nın nüfusuna kendisinden habersiz çocuk kayıt ettirildiğini öğrenince Burdur Aile Mahkemesi'ne dava açtığını belirten Vermez, "Ancak ne eski eşi E.A. ne de ben imam nikahlı eşim Ö.K'ye ulaşamıyoruz" dedi. Vernez, kızını bulmak ve ona kavuşmak için elinden ne gelirse yasal ve hukuki olarak her şeyi yapacağını söyledi. Eşine ulaşmak için her türlü yolu denediğini de belirten Vernez, "Eşimin babası ve yakınları ile de görüşmek istedim. Ancak başarılı olamadım. Bana kızımı versinler. Başka bir şey istemiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bana kızımı versinler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN