Polisin gençlik için özel önlemi

Antalya Emniyet Müdürlüğü, evden kaçan gençlerin mekanı haline gelen Falez bandında özel önlem alarak olası olayların önüne geçmeye başladı

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Antalya Emniyet Müdürlüğü resmi ve sivil ekipleri özellikle evden kaçan kız çocuklarının soluğu falezlerde alması üzerine bu bölgede bir haftadır asayiş ve güvenlik uygulaması yapıyor. Falezlerde kayalıkların üzerinde, uçurumun kenarında oturan kız çocuklarının tek tek kimlikleri sorgulanıyor. Evden kaçmışsa gözetim altına alınarak ailesine bilgi veriliyor. Bir daha evden kaçmaması konusunda uygun bir dille çocuk uyarılıyor. Ailesi de çocuğa sahip çıkması konusunda bilgilendiriliyor.

KAÇAN FALEZE GELİYOR

Polis ekipleri yılsonu olması nedeniyle okuldan kaçan öğrencileri de uyarmayı ihmal etmiyor. Okulu asan öğrencileri uçurumun kenarında oturmamaları konusunda uyararak, "Buralara gelecekseniz mutlaka ailenize bilgi verin. Sizler aileniz ve bizim için çok önemlisiniz. Moraliniz bozuksa da asla uçurumun kenarına gelmeyin" diyerek uyarılarda bulunuyor.

ESNAF TEŞEKKÜR ETTİ

Polisin bu uygulamamasını esnaf ve vatandaşlar memnuniyetle karşıladı. Özellikle Kaleiçi ve Yat Limanı esnafı, polise bu çalışmadan dolayı teşekkür ederek, "Sizin yaptığınız bu çalışma ile evinden kaçan kız çocukları yaptıklarının hata olduğunu küçük bir güler yüz ve uyarı ile anlıyorlar. Okuldan kaçan öğrenciler ise bir daha aynı hataya düşmüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisin gençlik için özel önlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN