Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastane bekleyişi

Aksu halkı hastane için en az 3 yıl daha bekleyecek. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, 3 ay içinde bir modern semt polikliniğinin açılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 31.5.2014
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, bölge halkının özlemle beklediği hastane yatırımının ancak 3 yıl sonra gerçekleştirilebileceğini söyledi. İlçe halkının mağdur olmaması için Sağlık Bakanlığı'ndan semt polikliniği sözünü aldıklarını belirten Şahin, eski belediye binasının restore edilerek 3 ay içerisinde poliklinik olarak hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

TÜM YÜK ECZACILARDA

Bölgenin en önemli ihtiyacının hastane olduğuna dikkat çeken Şahin, saat 16.00'dan sonra sağlık hizmeti veren tek yerin nöbetçi eczaneler olduğunu ifade ederek, "30 yıla yakındır Aksu'da eczacılık yapıyorum. Akşam saat 16.00'dan sonra sağlık kuruluşları kapanır, cumartesi-pazar ve gece sağlıkla ilgili sadece eczaneler kalır. Eczanenin her hangi bir yetkisi yoktur ama her türlü yük eczanın omzuna yüklenir. Yıllardır gerekeni yapıyoruz ama bu işin daha derli toplu yapılması lazım. Eczacıya kendi işinin dışında iş yüklenmemesi lazım" dedi.

NEDENİ: YER TEMİNİ VE İHALE SÜRECİ
Bölgenin sağlık hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanabilmesi için çalışmaların sürdüğünü aktaran Şahin, "Biz şu an için gerekli çalışmaları yaptık. Sağlık Bakanımız ile görüştük. İlk defa semt polikliniği yapılacağının sözünü aldık, onunla da ilgili şu an çalışmalar başladı. Hastanenin yer temini ile ilgili çalışmalar devam ediyor ama ihale süreci de dahil 3 yıl gibi bir süre alacağının hesabı yapıldı. Onun için acil olarak semt polikliniği yani Sema Yazar'ın biraz daha geliştirilmiş bir örneğinin yapılmasını istedik. Daha önce boşaltmış olduğumuz belediye binamız uygun görüldü. Şu an bina içerisindeki tadilat çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah 3 ay içerisinde polikliniğimiz açılacak. 3 yıl içerisinde de bir aksilik olmazsa ilçemize hastanemizi kazandıracağız" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane bekleyişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN