Mecliste de iktidar

AK Parti ikinci bombayı patlattı. MHP'den Kumluca Büyükşehir Meclis Üyesi Halil Karataş, AK Parti'ye transfer oldu. AK Parti, mecliste sayısal üstünlüğü ele geçirdi

Giriş Tarihi: 1.6.2014
AK Parti, Antalya'da Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki transfer atağına devam ediyor. Meclisteki ilk transferini CHP'den yapan AK Parti, ikinci transferini de MHP'den gerçekleştirdi. MHP'nin Kumluca Büyükşehir Meclis Üyesi Halil Karataş, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. AK Parti, Karataş transferi ile mecliste sayısal üstünlüğü de sağlamış oldu.

YENİ BİR DÖNEM

CHP'li Ercan Merthatun'u transfer ederek 103 kişiden oluşan meclisteki üye sayısını 51'e çıkaran AK Parti, yaptığı son transfer ile sandalye sayısını 52'ye çıkarmış oldu. Karataş transferi ile AK Parti mecliste 52, CHP 28 ve MHP ise 23 üye ile temsil edilir hale geldi. AK Parti son transferi ile bundan sonraki meclislerde muhalefet partilerinin koalisyon yapması halinde bile sayısal üstünlüğü sağlamış olacak.

MUHALEFETİN TAKOZU

MHP'den AK Partiye geçen Karataş'ın parti rozetini AK Parti Kumluca İlçe Teşkilatı'nda gerçekleşen törende Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel taktı. Mecliste sayısal üstünlüğü sağlayan AK Parti'nin İl Başkanı Mustafa Köse, muhalefete uzattıkları zeytin dalının bizzat muhalefet partisi üyeleri tarafından kırıldığını ifade etti. Köse, "Bize gelen talepleri değerlendirdik ve partimizin dokusu ile uyuşacak isimleri partimiz saflarına kattık. Mecliste çoğunluğun AK Parti'de olması hizmetlerin vatandaşımıza daha çabuk ulaşması yönünden önemlidir. Hiç kimse kendi siyaset oyununa Antalyalıları alet edemeyecek. Burada oyun oynamıyoruz bir şehri yönetiyoruz" dedi.

TALİHSİZ AÇIKLAMA

Karataş'ın AK Parti'ye geçişinin ardından eski üyesi hakkında 'Halil Karataş, bugünden sonra Kumluca'da saklanmak için kendine in mi arayacak? Antalya Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına nasıl gelecek' diyen MHP İl Başkanı Osman Çetin'in söylediklerini de değerlendiren Köse, "1980 öncesine ait açıklamalar. İnşallah Antalya'da bu anlamda bir gerginlik oluşmaz ve her şey hukuk ve demokrasi içerisinde gelişir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mecliste de iktidar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN