Antalya CHP'de değişim sesleri

Giriş Tarihi: 2.6.2014

CHP Antalya İl Yönetimi'ne bayrak açan muhalifler biraraya geldi. ATİK'te yapılan toplantıda yolsuzluk suçlamalarına değinilerek yönetimin değişmesini isteyen bir bildiri imzalandı

CHP'nin Antalya'daki yerel seçim başarısızlığının ardından parti içi çatışma doruğa ulaştı. Eski milletvekilleri, il başkanları ve partinin önde gelen isimlerinin öncülük ettiği toplantı dün Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde (ATİK) gerçekleştirildi. Toplantının yapılacağının duyulması ile CHP İl Yönetimi de üyelerin cep telefonlarına gönderdiği SMS'ler ile buluşmayı engellemeye çalıştı. Toplantısına katılan 500'e yakın CHP'li, mevcut yönetime olan tepkilerini dile getirdi. Eski milletvekili ve tanınmış işadamı Hasan Ünal'ın başkanlık ettiği toplantıda, partinin tanınmış 28 ismi konuşma yaptı. Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve CHP İl Başkanı Devrim Kök'e sert eleştirilerin dillendirildiği toplantı sonrası il yönetiminin değişmesi gerektiğine vurgu yapılan bir bildiri katılanlar tarafından imzalanarak CHP Genel Merkezi'ne gönderildi.

SMS'LERE CEVAP

Konuşmalar öncesinde Hasan Ünal, CHP Genel Merkezi'ne gönderecekleri CHP İl Başkanı Devrim Kök ile ekibinin değişmesi isteğini ifade ettikleri bildiriyi okudu. Toplantı sırasında fona Akaydın'ın 'açık ara öndeyiz', Kök'ün de 'Başarılı olamazsak hesabını veririm' sözlerini yansıtan gazete haberlerinin kupürleri yansıtıldı. Toplantının duyulması üzerine il başkanlığının tüm partililere SMS yoluyla katılmamalarını çağrısı yapması, birçok konuşmacı tarafından dile getirilerek eleştirildi.

YOLSUZLUK SUÇLAMALARI

Toplantı sonunda imzalanan bildiride ise partinin Antalya'da ilkelerine ve değerlerine sahip olamadığına vurgu yapılarak istifa eden il yöneticileri ve meclis üyelerinin CHP'li belediyelere yönelik yolsuzluk suçlamaları olduğu hatırlatıldı. İmzalanan bildiride, çıkar karşılığı yapılan plan tadilatları, AVM konusu ve bazı gizli görüşmelerin deşifre olduğu vurgulanarak, tarihin hiçbir döneminde Antalya CHP'de bu kadar çürüme, kokuşma ve kangrenleşme olmadığı ifadeleri yer aldı.

YENİ YÖNETİM İSTEĞİ

CHP'nin muhalif grubu tarafından imzalanan bildiride, "Bu kadro, bu partiyi çok daha büyük kayıplara sürüklemeden, telafi edilemez kayıplar ortaya çıkmadan, daha önceki yönetimin göstermiş olduğu, aciz ve korkunç yönetim anlayışını bir kenara bırakarak yetkilerini kullanıp, bu kadroyu yönetimden uzaklaştırmalı ve Antalya'da, Antalya'nın kendi dinamikleri göz önüne alınarak başarılı bir yönetim kadrosu oluşturulmalıdır ve parti tabanı rahatlatılmalıdır" denildi.

TEK ARKADAŞI GÜLEN
Partililerle iyi geçinemeyen Akaydın'ı ağır şekilde eleştiren Azime Coşkun, "Bir Büyükşehir Belediye Başkanı düşünün ki kazandığı günden bu tarafa seçilen bütün il başkanları, meclis üyeleri, alt belediye başkanları, vekillerle, Antalya halkı ile kavgalı. Bir kişi ile sonradan ahbap olmuş. Kim o derseniz Fettullah Gülen. Davet ederse hoca efendinin kahvesini içerim diyor, gitmişsin, içmişsin zaten" şeklindeki konuşması uzun süre alkışlandı.

VİCDANLAR SIZLIYOR
Yerel seçimlerde başkan adayları gösterilmesinde büyük hatalar yapıldığını belirten Recep Durmasür ise il yönetiminin hata yapmadığı ilçe kalmadığını söyledi. 41 yıldır parti içinde olduğunu belirten Durmasür "Bu kadar rezil bir dönem hiç görmedim" dedi. Eski İl Başkanı Özer Ülken ise partililerin verdikleri oylar nedeniyle hala vicdanlarının sızladığını belirterek İl Başkanı Devrim Kök'ten mal varlığının eski ve yeni durumu açıklamasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya CHP'de değişim sesleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN